Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

IWC Koleksiyonunda Yeni Bir Bronz Kasa

3 Haziran 2022
IWC Koleksiyonunda Yeni Bir Bronz Kasa

IWC geçen sene duyurduğu Pilot’s Watch Chronograph 41 koleksiyonuna bronz kasalı yeni bir versiyon ekliyor.

1930’lu yıllara uzanan havacılık geçmişiyle bugün en popüler pilot saati üreticilerinden biri olan IWC, şimdiden klasik koleksiyonlarından biri haline gelen Pilot’s Watch Chronograph 41 serisine, mavi kadran ve altın kaplama saat kollarıyla donatılmış yeni bir bronz versiyonu ekledi. Pek çok saat meraklısının bildiği gibi bronzun en karakteristik yanı, zamanla kendine özgü bir görünüm kazanması.

Iwc Koleksiyonunda Yeni Bir Bronz Kasa

Anımsayacak olursak marka tam bir sene önce 41 mm çapındaki saat kasasıyla Pilot’s Watch Chronograph 41’i duyurmuştu, ki alışık olduğumuz IWC kronograflarına göre oldukça ince bir kasaydı. Şimdi de IWC bu koleksiyona yeni bir versiyon ekleyerek saatte kullanılan materyalleri değiştiriyor. Saatin kasası, düğmeleri ve kurma kolu bronzdan yapılmış, mavi renkteki kadran üzerine yerleştirilmiş saat ibreleri ise altın kaplama. Bronzun zamanla dönüşerek her saatte farklı bir ton kazanacak olması ise bu yeni modelin en karakteristik yanını oluşturuyor. Modelin kalbinde in-house kalibre 69385 yer alıyor, kalibreyle 12 saate kadar kronometrik ölçüm yapmak mümkün. Güç rezervi 46 saat olan modelin su geçirmezliği 100 metre.

Iwc Koleksiyonunda Yeni Bir Bronz Kasa

Bronz kasası, koyu mavi kadranıyla sanki İkinci Dünya Savaşı’ndan bir pilotun bileğinden çıkıp gelen eski bir saati anımsatan bu yeni model, dana derisi ve kauçuk kayış alternatifleriyle üretilmiş.