Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Işığın ve Gölgelerin Ressamı, Yeni Dövmenizin İlhamı

17 Mayıs 2023
Işığın ve Gölgelerin Ressamı, Yeni Dövmenizin İlhamı

Dövme yaptırmak, artık sıra dışı bir aktivite değil. Kişinin illa ki bir anlamı olan, ona bir şey ifade eden bir figürü vücudunda taşımak zorunda olmaması da, dövme sanatının ana akım ifade biçimlerinden biri haline geldiğinin ispatı. Ama tabii, bu demek değil ki bizi derinden etkileyen, tek bir çizgisiyle farklı dünyalara taşıyan bir figürü vücudumuza kazımayalım. Bu tutkuyu farklı bir perspektiften değerlendiren Rembrandt müzesi, sizi yeni bir sergiyi görmeye değil, dövme koltuğuna oturmaya çağırıyor.

Işığın Ve Gölgelerin Ressamı, Yeni Dövmenizin İlhamı
Işığın Ve Gölgelerin Ressamı

Amsterdam’da bulunan ve 1639 – 1658 yılları arasında ünlü ressam Rembrandt van Rijn’in yaşadığı ve çalıştığı yer olan evin müzeye çevrilmesiyle sanatseverlere açılan Museum Rembrandthuis, ünlü ressamın eserlerini kalıcı birer hatıraya dönüştürebilmek için müze içinde bir dövme stüdyosu açılacağını duyurdu.

Işığın Ve Gölgelerin Ressamı, Yeni Dövmenizin İlhamı
Işığın Ve Gölgelerin Ressamı

Verdiği bu karar için müze yönetimi, müze içerisinde bir pop-up dövme stüdyosu açarak Hollandalı dövme sanatçıları Henk Schiffmacher (Hanky Panky) ve Tycho Veldhoen ile iş birliği yapacak. 19-25 Haziran 2023 tarihleri arasında hizmet verecek olan pop-up dövme stüdyosu Rembrandt’ın imzası haline gelen belirgin ışık ve gölge kullanımını sanatseverlerin vücuduna işleyecek. Kısıtlı zamanı iyi kullanmak isteyen dövme ve sanat tutkunları için dövme modellerine müzenin web sitesinden ulaşmanın mümkün olduğunu da ekleyelim.