Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Hublot Big Bang Unico Berluti Aluminio: Deri Aşkına

1 Aralık 2021
Hublot Big Bang Unico Berluti Aluminio: Deri Aşkına

Hublot’nun İngiliz deri üreticisi Berluti işbirliğiyle tasarladığı Big Bang Unico Berluti Alumino modeli deri ve titanyumu bir araya getiriyor.

2016 Baselworld Fuarı’nda tanıtılan Hublot Classic Fusion Berluti modelini anımsayanlarınız olacaktır. İngiliz deri üreticisi Berluti ile el sıkışan Hublot, saatte deri kullanımının sınırlarını zorlamış, derinin saatteki yerini kayıştan ötesine taşımıştı. Bir saat kadranında deri kullanımı teknik olarak pek çok soruyu (su geçirmezlik, ışığın kadranda yansıması) beraberinde getirse de ortaya çıkan kahverengi kadran oldukça beğenilmişti. Öyle ki iki markanın ilerleyen yıllarda tasarladığı modeller de bu beğeninin bir karşılığı oldu. Geçtiğimiz günlerde ise iki markanın işbirliğiyle derinin kullandığı bir yeni model daha duyuruldu: Hublot Big Bang Unic Aluminio. Modelin adı her ne kadar alüminyumu çağrıştırsa da bu yeni Hublot adını alüminyumdan değil, Berluti derisindeki özel bir parçadan alıyor.

Hublot Big Bang Unico Berluti Aluminio: Deri Aşkına
Hublot

44 mm kasada üretilen saatin cilalı titanyum kadranında ve bezelinde Berluti Venezia derisi kullanılmış. Kasaya vidalanmadan önce deri parçasının yapıştırıldığı bu cilalı bezel, Hublot’nun bütünüyle yeniden tasarladığı bir parça. Titanyum kasanın karmaşık yapısı, köşeli kenarları, fırçalanmış cilalı ve mat yüzeyiyle modern görünümlü klasik bir Hublot kasasını yansıtıyor. Her ne kadar deri, suya karşı dayanıklı bir malzeme olmasa da saat 100 metreye kadar suya dirençli.

Hublot Big Bang Unico Berluti Aluminio: Deri Aşkına
Hublot

Yarı iskelet kadran ise kalın ve dayanıklı Berluti derisiyle tasarlanmış. Kolaylıkla okunabilir kalın indekslerin tercih edildiği deri kadranın iskelet yapısından mekanizmanın işleyişi görülebiliyor. Kasanın arkasında in-house HUB1280 otomatik kronograf mekanizma çalışıyor. Güç rezervi ise yaklaşık 72 saat.

Ve saatin son dokunuşu da doğal olarak deri kayışla yapılıyor. Kayışta Aluminio Venezia adı verilen deri kullanılmış, kayışın üzerinde Scritto motifi olan versiyonları ise yalnızca Japonya’da bulunuyor.  Titanyum bir toka ile tamamlanan kayışın yapısı oldukça dokulu ve şık tasarlanmış. Bir seyahat çantası ve Berluti ayakkabı çekeceği ile gelen seri 100 adetle limitli.