Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Günün Mavi Saatleri Üzerinizde

7 Ekim 2022
Günün Mavi Saatleri Üzerinizde

Kalıcı olmak için neye ihtiyaç duyarız? Yaptığımız bir resimle, attığımız bir imzayla, sesimizle yahut kokumuzla kalıcı olabilir miyiz?

Belki de kalıcılığı pekiştirmek için birçok unsuru bir araya getirmektir doğru olan. Bir ressamın kendine has rengiyle bir kokunun hafızalara kazıdığı anları harmanlamak ve onu sanat eserine dönüştürülmüş bir şişede sergilemek doğru yol olabilir mi?

Guerlian bu günlerde efsanevi kokusu L’Heure Bleue’nun 110. yılını onurlandırmak için seçtiği bu yöntemle parfümünü bir sanat eserine dönüştürmenin haklı gururunu yaşıyor. 

Günün Mavi Saatleri Üzerinizde
Günün Mavi Saatleri Üzerinizde

Yeni gerçekçi akım Fransız ressam Yves Klein’ın vakfıyla yaptığı iş birliği ile Klein mavisini şişesine taşıyan marka, Raymond Guerlain tarafından Art Nouveau’yu selamlayan bir şişe tasarımıyla da son dokunuşunu yapıyor.

Reçineli kehribar, bergamot ve soluk çiçek notalarına sahip L’Heure Bleue; 37 şişelik özel üretimiyle daha yoğun bir parfüm olarak piyasada yerini almaya hazır. Şişesi 17.000 dolardan satışa sunulacak olan parfüme markanın resmî web sitesinden ve şanslıysanız dünya çapındaki seçkin Guerlain mağazalarından ulaşmak mümkün olacak.

Günün Mavi Saatleri Üzerinizde
Yves Klein, Monochrome bleu sans titre (IKB 27) (Monochrome blue untitled (IKB 27)), c. 1957. © Succession