Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Gucci, Harry Styles ile 70’lere Dönüyor

21 Haziran 2022
Gucci, Harry Styles ile 70’lere Dönüyor

İngiliz şarkıcı, oyuncu ve model Harry Styles, aynı zamanda giyim tarzıyla bir moda ikonu. Yıldızı parladığından bu yana galalarda ve ödül törenlerinde Gucci tasarımlarla boy gösteren Styles, geçtiğimiz senelerde markanın yüzü olarak bu yakınlığı taçlandırmıştı. Şimdi ise sırada, kreatif direktör Alessandro Michele ile birlikte tasarladığı erkek giyim koleksiyonu var: “Gucci HA HA HA”.

İspanyol paça pantolonlar, uzun ceketler, eksantrik desenli gömlekler ve İngiliz terziliği… Karmaşıklıktan uzak ve son zamanların en sade giyim koleksiyonlarından biri olan Gucci HA HA HA erkek giyim koleksiyonu, kreatif direktör Alessandro Michele ve Harry Styles işbirliğiyle tasarlandı.

Aslına bakılırsa İngiliz şarkıcı ve oyuncu Harry Styles’ın Gucci ile ilişkisi oldukça eskiye dayanıyor. Yıllardan beri galalarda ve ödül törenlerinde sıklıkla Gucci giymeyi tercih eden Styles, 2018’de markanın sonbahar koleksiyonunun yüzü olmuştu. Şimdi ise “yaratıcı bir yolculuğun başlangıç noktası” diyerek yola çıkan ikili, Gucci HA HA HA koleksiyonuna imza attı. Koleksiyon adını, Alessandro Michele ve Harry Styles’ın baş harflerinin birleşiminden ve bu iki arkadaşın mesajlaşmalarında kullandığı kahkaha ifadelerinden alıyor.

Tıpkı ismi gibi oyunbaz ve sıcak renklerle tasarlanan koleksiyonun yıldız parçası, çocuksu desenlerle süslenmiş sarı renkteki İspanyol paça pantolon. 70’lerin bohem tarzını, beyefendi imajını yeniden şekillendirmek için tasarlanan koleksiyonda hem Michele’nin hem de Styles’ın dokunuşlarını görüyoruz.

Tasarım sürecinde kumaşlara ve terzilik detaylarına çok dikkat ettiklerini söyleyen Michele, bu sade kapsül koleksiyonun sofistike bir tarzı olduğunu da ekliyor. Harry Styles’ın inanılmaz bir moda gözü ve yeteneğinin olduğunu dile getiren kreatif direktör, koleksiyonun tasarım sürecini şu sözlerle özetliyor adeta: “Harry’nin benim yerime tasarım yapması, benim onunla şarkı söylememden daha kolaydı.”

Koleksiyonun ekim ayından itibaren mağazalarda satışa sunulması bekleniyor.