Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Gucci Evine Dönüyor

7 Kasım 2021
Gucci Evine Dönüyor

Gucci’nin yeni koleksiyonu “Gucci Love Parade”, Hollywood Bulvarı’nda klasik Hollywood filmlerinin ihtişamına yakışır bir defileyle sergilendi. Modaevinin 2020’den beri fiziksel olarak gerçekleştirdiği ilk defile olan “Gucci Love Parade”, pek çok yıldızı bir araya getirdi.

Aslına bakılırsa İtalyan asıllı Alessandro Michele’in Hollywood hatıraları bir vakitler film sektöründe çalışan annesinin anlattığı hikâyelere dayanıyor, yani yıllar öncesinde Roma’da geçen çocukluğuna. Bu görkemli ve ihtişamlı hikâyeler, Michele’in yeni koleksiyonu Love Parade’a da parıltılı bir dokunuş getirdi ve kreatif direktör sinematik bir buluşma için moda dünyasını Hollywood Bulvarı’na çağırdı. Defileden önce moda editörlerine el yazısıyla gönderilmiş not ise defilenin bir fragmanıydı: “2 Kasım saat 8’de Hollywood Bulvarı’nda buluşalım, xxx Lello.”

Michele, Hollywood’un büyülü dünyasını ilham olarak kullanıp ışıltılarını kattığı yeni koleksiyonunu bir hayalin gerçeğe dönüşmesi olarak nitelendiriyor; çünkü Love Parade’yla birlikte yetenekli tasarımcı tam anlamıyla ilk defa Hollywood’a odaklanan bir koleksiyon tasarlıyor. Çocukluğunda düşlerinde olan Hollywood’un mitopoesis havalı dünyası ise Michele’in kıyafet tasarımlarının formlarında ve renklerinde hayat buluyor.

Cadde boyunca gökyüzünde parıldayan projektörlerle Love Parade’ı tanıtmak için sinematik bir atmosfer yaratılmış. Büyük reklam panolarına asılmış Grauman’s Chinese Theatre, Dolby Theatre, Hollywood Roosevelt Hotel, Hard Rock Cafe ve Hollywood Walk of Fame gibi simgeleşmiş yapılar da sinematografik havayı artırarak nostaljik Hollywood buluşmasını baş döndürücü hale getirmiş; tam da 100. yıl kutlamalarına yaraşır bir şekilde.

Defile bir Björk parçası eşliğinde başlayıp bitti, mankenler yıldızlı kaldırımdan aşağı doğru yürüyüp caddenin karşısına geçtiler. Taşıdıkları tasarımlar ise ilham alınan eski Hollywood döneminin yüksek romantizm ve cazibesini maksimalist dokunuşlarla harmanlayarak yaratılmıştı. 70’lerden ilham alan takım elbiseler, dramatik kırmızı gece kıyafetleri, aksesuar olarak taçlar ve opera eldivenleri koleksiyonun ruhunu oluşturan parçalar arasındaydı.

100 parçadan daha fazla tasarımın olduğu koleksiyonun tanıtımında Jared Leto, Steve Lacy, Jeremy Pope, St. Vincent, Jodie Turner-Smith, Miranda July ve Macaulay Culkin gibi pek çok ünlü de yer aldı.

Gucci Evine Dönüyor
Gucci
Gucci Evine Dönüyor
Gucci

Defileden sonra basın toplantısında konuşan Michele, son zamanlarda çalıştığı markanın sinemayla yakından ilişkili olduğunu düşündüğünü söyledi. Diğer markaların kökleri aristokrasi ya da burjuvaziye dayanırken Gucci’nin köklerinin sinemada olduğunu söyleyen Michele, karantina döneminden sonra Hollywood’da bir gösteri düzenlemenin âdeta bir eve dönüş olduğunu dile getirdi.