Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Evde Şık Olma Rehberi: Dior Chez Moi

24 Nisan 2021
Evde Şık Olma Rehberi: Dior Chez Moi

Geçtiğimiz bahar aylarında tasarlanan Dior Chez Moi Koleksiyonu hâlâ karantinada ve hâlâ stil sahibi.

Her bir parçasına hayranlıkla baktığımız İlkbahar-Yaz koleksiyonları duyuruldukça aklımıza kaçınılmaz olarak şu soru geliyor: Peki, bu kıyafetleri nerede giyeceğiz? Hayatımızın neredeyse tamamını evlerde geçirdiğimiz şu günlerde özenle aldığımız kıyafetler, ayakkabılar ve hatta takılar gardıroplarda giyileceklerini günleri bekliyor; pek tabii ki bizler de onları giyeceğimiz günleri bir hevesle bekliyoruz. Dış giyim için sakladığımız kıyafetler dolaplarda bekleyedursun; biz, bu baharı ev giyimi için tasarlanmış “Dior Chez Moi” koleksiyonuyla karşılayalım.

Hatırlarsanız İtalyan moda tasarımcısı Maria Grazia Chiuri, “Dior Chez Moi” koleksiyonunu geçen sene bahar ayarlarında karantina dönemi için bir ev giyimi serisi olarak tasarlamıştı. Chiuri, koleksiyonunu rafine ve sade bir hayata davetiye niteliği taşıyan yeni parçalarla genişletiyor. Pijama takımları, sabahlıklar ve pançolar bu yaz sezonunda Dior Oblique motifinin vurgulandığı şık elbiseler ve şortlarla âdeta flört ediyor.

Dior’un zamansız desenlerinden biri olan Toile de Jouy deseni de palmiye ağaçlarının dahil edildiği mavi ve beyaz renklerdeki tropik versiyonuyla bu ev giyimi koleksiyonunda yerini alıyor. Markanın bu pek sevilen florası; Dior Book Tote, işlemeli terlikler ve Mitzah şallar gibi sembol haline gelmiş aksesuarlar üzerinde çiçekleniyor. Zarafet ve özgürlük sanatı, tazelikle yeniden hayat buluyor; bu da sanatsal dokunuşları olan Chiuri’nin zarif elinin koleksiyona değdiğinin bir göstergesi.

Evde Şık Olma Rehberi: Dior Chez Moi