Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Dubai Saat Haftası’ndan Öne Çıkanlar

18 Kasım 2023
Dubai Saat Haftası’ndan Öne Çıkanlar

16-20 Kasım tarihlerinde arasında düzenlenen Dubai Saat Haftası onlarca saat markasını yeniden bir araya getiriyor.

Bu sene altıncı edisyonu düzenlenen Dubai Saat Haftası, yüksek saatçilik dünyasının en iyi saatlerini 16-20 Kasım tarihleri arasında bir araya getiriyor. Markaların yeni modellerinin yanı sıra, geçtiğimiz günlerde düzenlenen GPHG’de ödül alan modeller de fuarda saat meraklılarıyla buluşuyor. Rolex, Audemars Piguet, Tudor, Hublot ve Bulgari gibi önde gelen markaların özel lansmanlar yaptığı Dubai Saat Haftası’nda, saatçilik ve otomobilin kesiştiği paneller de gerçekleşiyor

Markaların şimdiye dek duyurduğu saatlerden bazıları ise şöyle:

Oris ProPilot Calibre 400 Laser

Saat yapımında daha önce uygulanmamış yenilikçi bir lazerleme tekniğiyle tasarlanan ProPilot Calibre 400 Laser, maviden yeşile çalan titanyum kadranıyla geliyor. Saatçilikte bir ilk olan lazer taktiği ETH Zürih’e bağlı bir araştırma laboratuvarı ile ortaklaşa geliştirilmiş. 39 mm çapında titanyum kasada üretilen 400 Laser, ilk kez 2022’de tanıtılan ProPilot X Calibre ile benzer özelliklerde tasarlanmış. 5 günlük güç rezervine sahip saatin kalbinde in-house mekanizma Kalibre 400 yer alıyor.

Dubai Saat Haftası’ndan Öne Çıkanlar
Dubai Saat Haftası

H. Moser & Cie. Streamliner Small Seconds Blue Enamel

Dubai Saat Haftası’nın mavi kadranlarından biri de H. Moser & Cie.’nin Streamliner Small Seconds Blue Enamel modeli oldu. Moser’in 1920 ve 30’lu yılların yüksek hızlı trenlerinden ilhamla tasarladığı yeni Streamliner modellerinden Blue Enamel, 39 mm çapıyla selefi modellerden daha ince. In-house mekanizma HMC 500 ile çalışan yeni model Blue Enamel, 72 saatlik güç rezerviyle geliyor.

Dubai Saat Haftası

MB&F Horological Machine 11 “Architect”

İlhamını geçmişten alan bir diğer saat ise MB&F’in yeni modeli Horological Machine 11 “Architect”. Büsser’nin 1960’lı yılların fütüristik mimarisine olan hayranlığından doğan model, markanın en ilginç tasarımlarından biri. Bir nevi dört odalı bir evi anımsatan tasarımın ortasında çift kubbeli safir altında uçan tourbillon yer alıyor. Zaman ise saatin dört yanına yerleştirilmiş odacıkların yan yüzünden okunuyor.

Dubai Saat Haftası
Dubai Saat Haftası

Tag Heuer Carrera Tourbillon H0 2T Dubai Skyline Limited Edition

Dubai Saat Haftası için yalnızca 12 adetle limitli üretilen H0 2T, şehrin mavi ışıklı silüetinden ilham tasarlanmış. 45 mm çapındaki antrasit kasa, koyu mavi renkte vurgularla tasarlanan kadrana eşlik eden beyaz Super-LumiNova kaplı indeks ve ibrelerle baştan sona bir Dubai saati.

Dubai Saat Haftası

De Bethune DBD Evergreen Digitale

Dubai Saat Haftası’nın renkli kadranlarından biri de De Bethune’un DBD Evergreen Digitale saati. Kendine has kadran ve kasa tasarımıyla bilinen De Bethune, eski cep saatlerinde atıfta bulunarak zamanı atlayan saatle gösteriyor. Beşinci dereceden titanyumdan üretilen 42,6 mm çapındaki kasaya eşlik eden yeşil kadranıyla Dubai Saat Haftası’nın ilginç saatlerinden biri olan DBD Evergreen Digitale, elle kurmalı kalibre DB2044 ile çalışıyor.

Dubai Saat Haftası’ndan Öne Çıkanlar