Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Dior, Bu Kış Alpler’de

22 Eylül 2021
Dior, Bu Kış Alpler’de

Maria Grazia Chiuri’nin yeni kapsül koleksiyonu DiorAlps, kayak keyfini zarif bir koleksiyonla birleştiriyor.

İçimizi ısıtan her zaman güneşin tatlı sıcaklığı mıdır? Bana kalırsa, kimi zaman da bir kartpostal manzarasını andıran bembeyaz karlarla kaplı bir dağ manzarası içimizde bir yerlere ılık esintilerle dokunur. Örneğin, bir kış akşamı sokak lambasının sarı ve ince ışık huzmesinden küçük kar tanelerinin düşüşünü takip etmek de karın bir başka iç ısıtan hali. Üstelik bu lirik sahne, ufak bir kaçamak için gittiğiniz, şehirden uzak bir kayak merkezinde yaşanıyorsa şüphesiz çok daha keyifli olacaktır. Gelecek satırlarda ise bu anın keyfini bir parça daha artırmak için yazıyor olacağım. Nasıl mı? Maria Grazia Chiuri’nin zevkli kaçamaklar ve dağların büyüsüne adanan DiorAlps Koleksiyonu’yla…

Dior, Bu Kış Alpler’de
Dior

Chiuri’nin elinin değdiği her koleksiyonda büyülü tasarımlar ortaya çıkıyor, fakat gelin görün ki DiorAlps kışın bembeyaz ruhunun yumuşacık bir sıcaklıkla bir araya geldiği bir kaçamak koleksiyonu. Yaklaşmakta olan kış tatilleri için kayak sporunun hareketli yapısına uygun ve bir yandan da şık bir koleksiyon üreten Chiuri, moda sektöründeki teknolojiyi uyguluyor; ultra matlıkta üretilen kar maskeleri bu teknolojiye verilebilecek örneklerden biri. Bu yeni koleksiyonda kayak için özel olarak tasarlanmış “DiorStar” serisi, markanın şans yıldızı deseni Dior Oblique motifiyle bir araya geliyor.

Dior, Bu Kış Alpler’de
Dior

DiorAlps ağırlıklı olarak mavi, beyaz ve kırmızının tonlarıyla tasarlanmış bir koleksiyon; bu renklere yine markanın ikonlarından olan “Mizza” leopar deseni eşlik ediyor. Şişme montlar, pantolonlar ve Dior Book Tote çantalar da kayak sonrası için tasarlanmış naif parçalar arasında. Chiuri kayak esnasını da düşünüyor elbette, ultra matlıktaki kar maskeleri ve “Christian Dior” yazısının işlendiği kar gözlükleri kayak esnasındaki şıklığınızı tamamlamaya aday. Beyaz ipek gibi yağan kara eşlik edecek DiorAlps koleksiyonu, seçili Dior mağazalarındaki yerini aldı bile.