Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Daha Büyük, Daha Dayanıklı Ekran: Apple Watch Series 7

17 Eylül 2021
Daha Büyük, Daha Dayanıklı Ekran: Apple Watch Series 7

Yepyeni beş kasa rengi ve şimdiye kadarki en geniş ekranıyla Apple Watch Series 7, akıllı saat segmentinde başrolde oynamaya devam ediyor.

2015 yılında serinin ilk saatini duyurduğundan bu yana Apple, akıllı saat dünyasının lider markası. Tanıtılan her bir seride teknolojinin yüksek ivmesini kadranına taşıyan akıllı Apple saatleri zamanı takip ederken bileğinize taşıdığı konforlar yaşam kalitenizi de yükseltiyor. Bu haftanın ortasında duyurulan Apple Watch Series 7 modelleri de bir dizi yenilikle iddiasını korumaya devam ediyor. Yepyeni beş kasa rengiyle gelen modeller, hem daha büyük hem de daha dayanıklı ekranlara sahipler.

Apple Watch Series 7’nin öne çıkan ilk özelliği, büyük ve dayanıklı ekranları. Aslına bakılırsa ekranın boyutunda Series 6’ya göre bir farklılık yok, fakat deyim yerindeyse fizik kurallarını esneten marka, ekran kenarlarındaki ışık kırılmasının yarattığı hafif kavisli görünüm sayesinde ekran ve kasa arasında kesintisiz bir bütünlük yaratıyor. Bu da ekranın her zamankinden daha geniş görünmesini sağlıyor. Ekran büyük olunca dokunmak da daha kolay oluyor haliyle; yeni nesil ekranın genişliği yüzde 20 oranında daha fazla. Basit klavye dokunuşlarını destekleyen tam metin klavyesi gibi eklenen özellikler de ekran kullanımı kolaylaştıran unsurlar arasında.

Daha Büyük, Daha Dayanıklı Ekran: Apple Watch Series 7
Daha Büyük

IP6X standardıyla toza karşı tamamen yalıtılmış Watch Series 7, su geçirmezlikte önceki seriyle aynı seviyede; 50 metreye kadar suya dayanıklı. Yeni serideki bir başka iddia ise, çatlamaya karşı bugüne kadar üretilmiş en dayanıklı ön kristale sahip olması. Ön kristal yüzde 50 daha kalın, bu da önceki seriden iki kat daha dayanıklı olduğu anlamına geliyor. Bu dayanıklı saatin kasa seçenekleri ise çelik ve alüminyumdan oluşuyor. Yazının başında da belirtiğimiz gibi saat, yeşil, mavi, kırmızı, gece mavisi ve starlight olmak üzere beş renk seçeneğinden oluşuyor.

Apple Watch Series 7’nin tüm şarj sistemi de yeniden tasarlanmış. Yenilenen şarj mimarisi ve USB-C hızlı şarj kablosu sayesinde pil düzeyi yaklaşık 45 dakika içinde % 0’dan % 80’e ulaşabiliyor. 18 saatlik batarya süresi Series 6 ile aynı, fakat şarj etme süresi önceki seriye göre % 33 daha hızlı.

Daha Büyük, Daha Dayanıklı Ekran: Apple Watch Series 7
Daha Büyük

Gelelim saatin yaşam kalitenizi yükselten diğer özelliklerine: Series 6’da olduğu gibi istediğiniz anda kandaki oksijen seviyesini ölçebilir, kendi EKG’nizi çekerek kalp atış hızınızı kontrol edebilirsiniz. EKG dalga formunu görüntülemek için parmağınızı cihazdaki Digital Crown’un üzerine 30 saniye tutmanız yeterli. Yaşam kalitenizi artıracak uygulamalardan biri de uyku değerlerinizi takip eden ve size özel düzenli bir uyku programı çıkaran Uyku uygulaması. Bunların yanı sıra, Apple Watch’unuz iPhone’nuza bağlı olduğu sürece telefonunuzdaki tüm gelişmeler saatinizin ekranına yansıyor olacak.

Apple Watch Series 7 gecenize yalnız Uyku programıyla eşlik etmekle kalmıyor, WatchOS8 ile donatılan cihaz uyurken nefesinizi takip edebiliyor ve Fitness modu için Tai Chi ve Pilates uygulamalarını içeriyor. Bunların yanı sıra antrenman seçenekleri de oldukça geniş; yürüme, kürek çekme, koşu gibi pek çok antrenman türünü seçebilirsiniz. Öyle ki, endorfin salgılamaya başlamak için gerekli olan motivasyon şimdi bileğinizde.

Daha Büyük, Daha Dayanıklı Ekran: Apple Watch Series 7
Daha Büyük

Eğer bisiklet sürmeye çıkacaksınız Apple Watch pedalı çevirmeye başladığınız andan itibaren hareketlerinizi otomatik olarak algılamaya başlayacak. Dilerseniz antrenman sırasında hız/mesafe gibi verileri sesli olarak dinleyebilirsiniz.

Daha Büyük, Daha Dayanıklı Ekran: Apple Watch Series 7
Daha Büyük

Bu sonbaharda satışa sunulacak olan Apple Watch Series 7, akıllı saat tutkunlarının merakını celp etmeyi şimdiden başardı. Apple Watch Series 7, günlük kullanımdaki pratikliği ve ileri teknoloji yapısıyla sektörün gözde serilerinden biri olmaya aday.