Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

15.’si Düzenlenen Contemporary Istanbul Bu Sene Çevrimiçiydi

20 Mart 2021
15.’si Düzenlenen Contemporary Istanbul Bu Sene Çevrimiçiydi

Contemporary Istanbul bu yıl 15. kez düzenleniyor. Her yıl eylül ayında düzenlenen CI, pandemi koşullarından dolayı bu sene 21 Aralık-6 Ocak tarihleri arasında ve çevrimiçi olarak düzenlenecek. Sergiyi çevrimiçi ve ücretsiz görmek mümkün. Virtual Contemporary Istanbul sitesinde çevrimiçinde nasıl gezebileceğinizi tanıtan kısa bir rehber video ve çevrimiçi sohbetlerin gün-saatlerini gösteren bir ajanda da bulunuyor.

Virtual Contemporary Istanbul’da 11 ülkeden 37 galeri, 550 sanatçı ve 1.500 eser yer alıyor. Akbank Sanat ve Borusan Contemporary gibi yerel sanat galerilerinin yanı sıra, London Opera Gallery’den Anthony James; JD Malat Gallery’den Kojo Marfo gibi uluslararası sanat galerilerinden pek çok sanatçının eserlerini görmemiz mümkün.

15.'Si Düzenlenen Contemporary Istanbul Bu Sene Çevrimiçiydi
Defend Honor 2020, Kojo Marfo (24.500 €)

Halka Sanat Projesi, İyilik için Sanat, Mahalla Festival, Otonom Art Events Istanbul gibi sanat inisiyatiflerinden eserlerini de “inisiyatif” başlığı altından ziyaret edebilirsiniz.

15.'Si Düzenlenen Contemporary Istanbul Bu Sene Çevrimiçiydi
Che Seibert , Straudinger Grosskrotzenburg Power Plant 2019(700 €)

Ayrıca, “Özel Projeler” kapsamında yeni medya ve çağdaş sanata odaklanan Plugin Istanbul’un ve Çağdaş İstanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı (Çiskev)’nın sergilediği sanat eserleri de sergide yer alıyor.

Contemporary Istanbul önümüzdeki ilkbaharda yüz yüze düzenleneceğini de duyurdu. 27-28 Nisan tarihlerinde olacak özel ön gösterimleri, 29 Nisan ve 3 Mayıs arası sürecek halka açık sergiler takip edecek.