Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Cartier’nin Altın Panteri Venedik Film Festivali’nde

27 Temmuz 2021
Cartier’nin Altın Panteri Venedik Film Festivali’nde

Cartier, 1-11 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 78. Venedik Film Festivali’nin ana sponsorluğunu üstlendiğini duyurdu.

Sizce moda defilelerinin başkenti hâlâ Paris mi? Yoksa son zamanlarda pek çok moda markasının koleksiyonlarını Venedik sularında sunmasıyla birlikte bu durumun değiştiğini düşünenlerden misiniz? New York, Milano ve Londra gibi şehirlerden sonra İtalya da hem coğrafi hem de kültürel cazibesi sayesinde gitgide defilelerin gözde merkezlerinden biri haline geliyor. Hatta Fransız markası Cartier de Sixième Sens par Cartier mücevher koleksiyonunu geçtiğimiz ay Como Gölü’nün kıyısında düzenlediği bir etkinlikle tanıtmıştı. Bu koleksiyondan bahsettiğimiz Como Gölü’nün Kıyısında Bir Mücevher Koleksiyonu yazımızı anımsayanlarınız olacaktır; şimdiyse Cartier’i yine İtalya’da, fakat bu sefer Venedik’le birlikte anıyoruz: Fransız mücevher markası, Venedik Film Festivali’nin yeni ana sponsoru olduğunu duyurdu.

Venedik Film Festivali’nin ana sponsorluğu için La Biennale di Venezia ile işbirliğini duyuran marka, bu işbirliğinin bir misyonu olarak film yapımcılarını Cartier Glory to the Filmmaker ödülü ile onurlandıracak. Ödül, 1-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Venedik Film Festivali’nde sahibini bulacak. Ödül sahibinin kültürel miraslara sahip çıkma ve sanatsal yaratıcılığa önem verme hususunda Cartier’le benzer çizgilerde olması bekleniyor. Markanın Başkan Yardımcısı ve Pazarlama-İletişim Müdürü Arnaud Carrez de işbirliğiyle ilgili duygularını şu sözlerle anlatıyor: “Venedik Film Festivali’nin ana sponsoru olmaktan ve kültürel mirası korumaya ve çağdaş sanatı desteklemeye yönelik uzun süredir devam eden bağlılığımızı pekiştirmekten gurur duyuyoruz. Ayrıca Cartier aracılığıyla uluslararası üne sahip film yapımcılarını ödüllendirmekten de gurur duyuyoruz.” Festivalin önceki sponsoru Jaeger-LeCoultre’den sonra bu yeni işbirliğinin yankılarını ise merakla takip ediyor olacağız.

Festivalin film seçkisi ise geçtiğimiz saatlerde duyuruldu. Roberto Benigni ve Jamie Lee Curtis’in Yaşam Boyu Başarı Ödülü alacağı festivalin açılışını “Parallel Mothers” filmi yapacak. Festivale ek bir bölüm olarak bu sene Horizons Ekstra bölümü dahil edildi. Venedik Klasik bölümünde yer alacak yapımların ise önümüzdeki günlerde duyurulması bekleniyor. 78. Venedik Film Festivali’nde yer alacak filmleri festivalin resmi sitesinden görmek mümkün.

Hep söylediğimiz gibi sinema şenliktir, hele ki moda tutkusuyla birleştiğinde apayrı bir şenliktir!