Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Bir Haute Couture Hikâyesi: Nicola Peltz’in Özel Tasarım Valentino Gelinliği

18 Nisan 2022
Bir Haute Couture Hikâyesi: Nicola Peltz’in Özel Tasarım Valentino Gelinliği

Nicola Peltz, 9 Nisan’da Brooklyn Beckham ile dünya evine girdi. Bu ihtişamlı düğünde, Peltz’in üzerinde bir Valentino gelinlik vardı.

Amerikalı milyarder yatırımcı Nelson Peltz ve model Claudia Heffner’ın kızları Nicola Peltz ve Victoria-David Beckham çiftinin oğlu Brooklyn Beckham 9 Nisan günü Peltz ailesinin Palm Beach’teki malikânesinde düzenlenen düğünle hayatlarını birleştirdiler. Yalnız Vogue dergisinin görüntülediği düğünden karelerin yayımlanmasıyla birlikte gözler Nicola Peltz’in Valentino haute couture gelinliğine çevrildi.

Vogue’un haberine göre Peltz’in stilisti Leslie Fremar, bu romantik gelinliğin şimdiye dek gördüğü en güzel elbise olduğunu söylüyor. New Yorklu stilistin Charlez Theron’dan Demi Moore’a kadar pek çok ikonu giydirdiği düşünüldüğünde gelinliğin iddiası artıyor elbette. Peltz’in özel tasarım gelinliği, Valentino kreatif direktörü Pierpaolo Piccioli’nin ekibiyle, modaevinin Roma’daki genel merkezinde ve ABD’de gerçekleştirilen çeşitli provalarla birlikte neredeyse bir senede hazırlanmış.

Bir Haute Couture Hikâyesi: Nicola Peltz’in Özel Tasarım Valentino Gelinliği
Kim Jones imzalı Dior bir smokin giyen Brooklyn Beckham ise ceketinin önüne kayınvalidesinin hediyesi olan Anita Ko tasarımı elmas bir zincir takmış. Anne Peltz’in çiftin kıyafetlerine yaptığı bir diğer dokunuş da, gelinliğin eteklerine mavi iplikle dikilen nazar tılsımı.

Bir sanat eseri gibi görünen gelinlik öylesine yalın ki, elbisenin gövdesinde nakış ya da işleme bulunmuyor. Bunun yerine, el yapımı eldivenlerin üzerine Fransız danteli işlenmiş ve elbisenin üzerine tam oturan zarif bir kuyruk eklenmiş. Peltz’in saçları ve makyajı da en az elbiseleri kadar duru hazırlanmış; yarısı açık yarısı toplu, biraz gevşek ve ortadan ayrılmış uzun kâküllerle doğal saçlar… Peltz’in saç ve makyajında, model Claudia Schiffer’ın 90’lardaki tarzından ilham alınmış.

Bir Haute Couture Hikâyesi: Nicola Peltz’in Özel Tasarım Valentino Gelinliği
(Fotoğraf: Vogue için German Lankin çekti.)

“Mr. ve Mrs. Peltz Beckham”ın yılın en gösterişli ve lüks düğünüyle birlikte Peltz’in Valentino haute couture gelinliği de şimdiden en ikonik gelinliklerden biri olarak moda tarihine geçti. Vogue’a konuşan Fremar ise düğünlerin nasıl olduğunu şöyle dile getiriyor: “Düğünler birçok duyguyu beraberinde getirir. Stres, heyecan, gerginlik var. Yani, etrafta dolaşan pek çok farklı enerji var. Neyse ki, kıyafetler bunu tamamlıyor.”