Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Barbie Bowie “Raflarda”

6 Temmuz 2022
Barbie Bowie “Raflarda”

Sanat eleştirmenlerinden tam not alan, 2010 yılında Time’ın “En İyi 100 Albüm” listesine giren ve bu yıl 50. yılını kutlayan David Bowie’nin Hunky Dory albümü, şimdi daha farklı bir şekilde vücut bularak “David Bowie bebeği” oldu. Malum, bugünlerde Greta Gerwig’in yönetmen koltuğuna oturduğu, Ryan Gosling ve Margot Robbie’yi Barbie ve Ken rollerine sokan filmin çekimleri devam ederken, Barbie dünyası yeniden gündemde. Şimdi David Bowie için tasarlanan bu bebekle, Barbie yine her yerde…

Barbie Bowie “Raflarda”
Barbie Bowie “Raflarda”

Sanatçının albümde yer alan “Life on Mars?” şarkısındaki video klipte giydiği pudra mavi takım elbisesiyle gördüğümüz Bowie bebeği, Barbie Signature Koleksiyonu’ndaki ikinci Bowie bebeği olarak piyasada yerini aldı.

Linda Kyaw-Merschon’ın yeniden tasarladığı kostümde çizgili gömlek, kravat ve platform ayakkabılar ön plana çıkarken, 70’lerin glam döneminden ilham alan bebek, döneme ait saç kesimi ve abartısız ama dikkat çekici makyajı ile Barbie severlerin ve koleksiyoncuların ilgisini çekmeyi başardı.

Barbie Bowie “Raflarda”
Barbie Bowie “Raflarda”

Kişi başı yalnızca iki adetle sınırlı olan; Amazon, Walmart ve Target’ta satışa sunulan bebeğin belirlenen satış fiyatı ise 50 USD.