Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Bahar ile Gelen Yeni Sergiler

31 Mart 2023
Bahar ile Gelen Yeni Sergiler

İstanbul’da bu ay açılan yeni sergileri birlikte geziyoruz.

“Başka Bir Deyiş”- Han Spaces x Büyükdere35

Baharın gelmesiyle birlikte etkinliklerin sayısı da artmaya başladı. Geçtiğimiz hafta açılışı gerçekleşen sergilerden “Bir Başka Deyiş” adlı karma sergi oldu. Büyükdere35’in seçkisiyle Han Sergileri’nin 6. edisyonu Han Spaces Piyalepaşa’da sanatçı konuşmaları eşliğinde açıldı. Otuz beş sanatçının eserlerinin görülebileceği sergi Han Spaces Piyalepaşa’da sadece sergi mekânını değil, aynı zamanda ofis katlarını da kapsıyor.

Bahar Ile Gelen Yeni Sergiler
Bahar Ile Gelen Yeni Sergiler

“Dip Dalgası”-Semih Zeki

Açılışı gerçekleşen diğer bir sergi ise Vision Art Platform’da Semih Zeki’nin yeni kişisel sergisi “Dip Dalgası”, Sinan Eren Erk küratörlüğünde 30 Nisan’a kadar görülebilecek. Sergi galeri mekânının iki katına yayılırken sanatçının pandemi süresince ilgisini cezbeden ve ahşap parçalardan bir karalama mantığıyla yola çıktığı ahşap baskılar, ahşap heykeller ve tuvallerden oluşuyor. Birçok medyumu bir arada kullanan sanatçı, heykellerinin eskizlerine varıncaya kadar son iki yılda yaptığı tüm yaratım sürecini izleyici ile paylaşıyor. “Dip Dalgası”, isminden de çağrışım yapacağı gibi yaşadığımız dünyanın geçirdiği değişimler, bunun bizlere etkisi ve kırılma noktalarından yola çıkıyor.

“Uzakta Kalana Veda”-Berna Dolmacı

Mekânın ikinci katında ise Berna Dolmacı’nın bir süredir izleyici ile buluşan “Uzakta Kalana Veda” isimli kişisel sergisi yer alıyor. Doğa kolajlarından ve mekân yerleştirmesinden oluşan sergi, 30 Nisan’a kadar görülebilir.

Ayın Diğer Sergileri

Yine geçtiğimiz günlerde açılan sergilerden, Versus Art Project’te “Her Şey Tanıdık, Her Şey Yabancı” adlı Yelta Köm’ün sergisi 30 Nisan’a kadar devam ediyor. Bozlu Art Project’te yer alan “Töz”, Kazım Karakaya’nın sergisi ve Art Sümer’deki “Parçalı” adlı Ekin Saçlıoğlu’nun sergisi 6 Mayıs’a kadar izleyiciyle buluşuyor. Galeri Nev İstanbul’da yer alan “Yeryüzü Bedenim” adlı Murat Akagündüz sergisi ise 8 Nisan’a kadar devam edecek.

Ve önümüzdeki günlerde açılacak bazı sergiler; Dirimart Pera “Sandymansional” Çağla Ulusoy ve Anna Laudel Gallery “Görünmez Kentler” Bilal Hakan Karakaya’nın sergileri 30 Mart’ta açılacak. Mixer’de yer alacak “Aşk İmiş…” adlı Alp İşmen’in sergisi ise 8 Nisan’da izleyiciyle buluşacak.