Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Art Weeks Yeniden Akaret Sıraevler’de

29 Mart 2022
Art Weeks Yeniden Akaret Sıraevler’de

Artweeks@Akaretler, 6. edisyonuyla 30 Mart’ta Akaret Sıraevler’de sanat severlerle buluşuyor.

Artweeks@Akaretler’in 6. Edisyonuna katılan Katılımcı Galerileri arasında:.artSumer, Martch Art Project, Sanatorium, The Empire Project, Galeri Nev İstanbul, Anna Laudel, PİLEVNELİ, Versus Art Project, ArtOn İstanbul, Pi Artworks, MERKUR Galeri, Ferda Art Platform, Mixer Art Gallery, Mine Sanat Galerisi ve Öktem Aykut yer alıyor. Difo Art’ın özel bir fotoğraf sergisi düzenleyeceği ve Carny.io’nun NFT sergisi ile renklendireceği etkinlik kapsamında, ayrıca Selman Bilalve Şeli Elvaşvili’nin de koleksiyonları sergilenecek. Yıldız Holding ise özel bir sergisi ile katılıyor.

İki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul’un en gözde noktalarından biri olan Akaret Sıraevler’de, sanatı sanat severlerle buluşturan Artweeks@Akaretler’in 6. edisyonu 30 Mart’ta başlıyor. 6. edisyonda farklı disiplinlerden pek çok sanat eserini sunacak olan Art Weeks, her zaman olduğu gibi bu sefer de şehrin en canlı ve keyifli sanat etkinliklerinden biri olarak çağdaş sanat galerilerine, koleksiyonerlere ve solo sergilere ev sahipliği yapıyor olacak. Ayrıca etkinlik boyunca her gün farklı sunum ve davetlerle Akaretler’in tarihi atmosferinde misafirlerini ağırlayacak.

Art Weeks Yeniden Akaret Sıraevler’de
“I Do Strange Things When I Am Alone”, Martch Art Projects

Farklı disiplinlerden sanat eserlerine yer verilecek bu edisyonda NFT çalışmalarını da görüyor olacağız. Etkinliğin organizatörü Sabiha Kurtulmuş, bu edisyonda içeriklerini genişletmeyi planladıklarını ve çeşitlenen içeriklere NFT’nin de dahil olacağını söylüyor.

Art Weeks Yeniden Akaret Sıraevler’de
The Empire Project

Artweeks@Akaretler, Eylül 2021’de düzenlenen edisyonunda 100’den fazla sanatçıyı ve 15 çağdaş sanat galerisini yaklaşık 55.000 misafiriyle buluşturmuştu. Şair Nedim ve Süleyman Saba caddelerinin baharı karşıladığı önümüzdeki günlerde düzenlenecek 6. edisyon da sanat severlerce merakla bekleniyor. Artweeks@Akaretler’i, 10 Nisan’a kadar Akaret Sıraevler 11, 12, 15, 17, 19, 37-39, 55 ve B 2/2-3-4 numaralı binalarda ziyaret etmek mümkün.

Art Weeks Yeniden Akaret Sıraevler’de
“Sanatorium”, Yunus Emre Erdoğan