A.Lange & Söhne Concorso d’Eleganza’da

2012’den bu yana Concorso d’Eleganza Villa d’Este’nin resmi saat ortağı olan A. Lange & Söhne, 20-22 Mayıs tarihlerinde sergilenecek klasik otomobiller kadar eşsiz olan bir Lange kronografını etkinliğin “Best of Show” kategorisindeki birinciye takdim edecek.

Klasik otomobillere olan hayranlığımız saatlere duyduğumuz hayranlık kadar yüksek. Hatta belki anımsayanlarınız olacaktır, geçtiğimiz aylarda “İçinde Saat Olan Otomobiller” yazısında el işçiliğiyle üretilmiş saatlere ev sahipliği yapan klasik otomobilleri derlemiştik. Öyle ki, klasik otomobil ve saat tutkusu kimi zaman aynı anda çıkıyor karşımıza. A. Lange Söhne CEO’su Wilhelm Schmid de şöyle söylüyor: “Bir otomobilin yol tutuşunu, kaportasını ve tarihini tanıdıkça onunla olan bağınız güçleniyor. Bu aynı zamanda Lange saatleri için de öyle, saatler yalnız zamanı göstermeleri için takılmıyor çünkü.” En güzel klasik otomobillerin sergilendiği Concorso d’Eleganza’ya bu sene bir kere daha katılan A. Lange Söhne beyaz altın bir kronografı, klasik otomobillerle birlikte seyre sunuyor.

Como Gölü’nün kıyısında düzenlenen Concorso d’Eleganza, özenle seçilmiş klasik otomobillerin ve motosikletlerin sergilendiği seçkin bir otomobil etkinliği. Dünyanın dört bir yanından gelen otomobillerin sergilendiği etkinlikte yer alan araçların kimilerinin tarihi neredeyse 20. yüzyılın başına uzanıyor. Bu haliyle Concorso d’Eleganza otomobil tutkunlarını klasik otomobillerle zamanda bir yolculuğa davet ediyor. Söz konusu zamanda yolculuk olunca bir yol arkadaşı da saatler oluyor elbette ki.

Como Gölü kıyısında, eski bir İtalyan kardinalinin görkemli evinin parkında düzenlenen etkinliğin partnerlerinden biri A. Lange Söhne. Alman saat markası bu sene 10. defa etkinliğin işbirlikçisi. CEO Wilhelm Schmid, 22 Mayıs’ta gerçekleştirilecek “Best of Show” kategorisinin kazanına bir A. Lange & Söhne saati hediye edecek. Bu saat, Concorso d’Eleganza için özel olarak üretilmiş ve yalnızca kazanan kişinin sahip olabileceği 1815 Chronograph Como Edition olacak. Motor sporları ve zamanın işleyişine bir göndermede bulunan saat, komplike bir kronografla üretilmiş. Saatin 306 parçası saat ustalarınca özenle tasarlanıp yerleştirilmiş, tıpkı her Lange saatinde olduğu gibi. El yapımı Concorso armasının işlenmesi ise dokuz gün sürmüş.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir