90’lar Ruhu Louis Vuitton’da

O vakitler her şey bu kadar dijitalleşmemişti, fakat dünya yeni bir dönemin eşiğindeydi ve hepimiz bunun farkındaydık. Hatta naylon eşofmanlar ve neon renkli kıyafetler adım atmak üzere olduğumuz dijital çağın o günün moda dünyasından bir haberciydi belki de. Peki ya, o yıllarda sokak modasının nabzını tutan hacimli sneakerlara ne demeli? Sanıyorum ki, hangi dönemden bahsettiğimi artık tahmin etmiş olacaksınız: 90’lar.

90’lar öylesine bir on yıldı ki, etkisini üzerimizden atmamız oldukça uzun sürdü. Hele ki moda dünyasında rüzgârını hep hissettirdi, anısı üzerimizden silinmedi. Hatta bugünlerde, modanın devlerinden Louis Vuitton da bizleri bir kere daha 90’ların o hacimli ve renkli ruhuna götürerek bunu rüzgârı yeniden hissettiriyor. LV Runner Tatic, meşhur Louis Vuitton spor ayakkabı koleksiyonunun en yeni üyesi. 90’ların hızlı ruhundan ve pürüzsüz kıvrımlarından ilhamla tasarlanan bu sneaker modelleri esnek, teknik ve çevik tasarımlar olarak atıyor adımlarını. Sünger enjekte edilmiş dalga şeklindeki taban ayakkabıyı yastıkla besliyor ve son derece esnek hale getiriyor. Böylece koşu ya da yürüyüş esnasında daha hızlı yol almak mümkün oluyor.

LV Runner Tatic, beş farklı versiyonla (mavi, kahverengi, beyaz, siyah ve yeşil) bu ay içerisinde satışa sunulacak. Ne var ki, yeşil renk seçeneğini bulmak yalnızca Miami’deki tamamı erkek koleksiyonlarına ayrılmış Louis Vuitton mağazasında mümkün. Unutmadan söylemeli ki, bu renkli tasarımlar yalnız 90’ların değil, geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz LV’nin kreatif direktörü Virgil Abloh’un da izlerini taşıyor.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir