Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

2022’nin Heyecanla Beklenen Otel Açılışları

1 Mart 2022
2022’nin Heyecanla Beklenen Otel Açılışları

Tatil planlarının sil baştan yapılmasına yol açacak en yeni otelleri seyahat yazarları ve turizmciler anlattı.

Şebnem Denktaş, VOGUE Türkiye ve Saatolog Seyahat Yazarı

“Heyecanla beklediğim pek çok proje var. Kimisi baharda kimisi yılın ikinci yarısından sonra misafirlerini ağırlamaya başlayacak. Ziyaret etmek için sabırsızlandığım otellerin başında tarihi bir villa olan Passalacqua geliyor. Zira İtalya, pandemide en çok özlediğim destinasyonlardan biri oldu ve Como Gölü kıyısında kapılarını yeniden açacak olan Passalacqua, benim için bu yaz konaklayacağım ilk adreslerden biri. Muhteşem 18’inci yüzyıl palazzo’su büyük bir renovasyondan geçiyor şu an… Gölün en tanınmış otellerinden Grand Hotel Tremezzo tarafından işletiliyor olması büyük bir artı. Tarih boyunca bestecilere, yazarlara ve şairlere hizmet etmiş olması da çok etkileyici. Kimler geçmemiş ki odalarından… Napoleon Bonaparte, Bellini ve Winston Churchill sık sık bu otelde tatil yapmış. Como Gölü’nün en büyük süitlerinin bu otelde yer alacağı söyleniyor. Beni en çok heyecanlandıran ise özenle tasarlanan gül bahçesi ve rıhtımda transferleri sağlayacak olan vintage tekneler…

2022’Nin Heyecanla Beklenen Otel Açılışları
Hotel La Palma

İtalya’dan bir başka muhteşem otel açılışı da Capri adasından… Hotel La Palma, 1800’lü yıllarda adada hizmete giren ilk otel olduğu için tarihi öneme sahip. Geçtiğimiz yıl saygın otel koleksiyonu Oetker Collection’ın bünyesine katılan Hotel La Palma’nın geçirdiği evrimi görmek için bu yaz mutlaka Capri’de olacağım.”

Onur Baştürk, Hürriyet Yazarı ve YUZU Magazine Kurucusu

“Grupo Habita’nın yeni oteli Hotel Terrestre bana göre yılın en önemli adreslerinden biri olacak. Hem tasarım olarak nefis hem de Meksika’nın yeni yükselen yıldızı Oaxaca’da konumlanıyor.  Sürdürülebilir mimarisiyle Wallpaper dergisinin tasarım ödülünü kazandı. El Vicenç De La Mar 2022’deki bir diğer favorim. İspanya’da, Mallorca’da açılacak olan otel son derece Akdenizli, modern ve sade. Lizbon’da açılışı beklenen Alexandre Martin’in oteli Hotel Hotel’i ise seksi avlusu ve havuzuyla çok etkileyici buluyorum.” 

2022’Nin Heyecanla Beklenen Otel Açılışları
Hotel Terrestre

Meltem İskit, Far’n Away Travel Kurucu Ortak

“2022’de açılmasını hevesle beklediğim safari kampı &BEYOND Grumeti Serengeti River Lodge. Tanzanya’nın en önemli milli parkı olan Serengeti’nin batısında, kalabalıklardan ve diğer kamplardan uzak bir lokasyonda çok özel bir safari deneyimi sunuyor. Daha önce burada bulunan ve iki kere konakladığım çadır kampın yerine, andBeyond tamamen yenilenmiş çok lüks bir lodge yapıyor ve 6 Haziran’da açılması planlanıyor. Kalabalık aslan aileleri, bol miktarda çita popülasyonu, göç eden antilop ve zebra sürülerinin Grumeti Nehri’nden geçiş dönemindeki muhteşem aksiyon sahneleri, timsahlar, Serengeti’nin sadece bu bölgesinde bulunan siyah-beyaz colobus maymunları, suaygırları ve daha pek çok yırtıcı hayvanı görebileceğiniz bir bölgede yer alıyor. Nehir manzaralı, özel plunge pool ve yüksek tavanlı geniş alanlara sahip, doğal tonlarda dekore edilmiş 10 lüks süit odadan oluşan Grumeti Serengeti River Lodge, andBeyond’un özenli servisi ve sürdürülebilirlik girişimleri ile 2022’nin en ilgi çeken safari kamplarından birisi olacak.”

2022’Nin Heyecanla Beklenen Otel Açılışları
&BEYOND Grumeti Serengeti River Lodge

Ercan Kurna, Asian Escapes Direktörü

Uzakdoğu’nun lüks zincirlerinden Anantara’nın Bali’deki üçüncü otelini adanın en güzel yerlerinden Ubud’da açtığını öğrendiğimde çok heyecanlandım. Pirinç tarlaları ve müthiş doğasıyla meşhur Ubud’da 100 oda ve rezidansı içeren bu özel proje, markanın kalitesini bölgeye taşıyacak. Anantara Ubud Bali Resort, özellikle havuzlu villalarıyla pandemi sonrası daha fazla mahremiyet ve mesafe arayanlara da hitap edecek. Endonezya’dan bir başka yeni otel haberi de başkent Jakarta’dan geldi. Park Hyatt Jakarta, 220 lüks oda ve süiti, muhteşem spa’sı ve farklı restoran seçenekleriyle bu kalabalık şehre taze bir hava getirecek. Marriot gruba bağlı W Hotels ise Sidney’in gözde semtlerinde Darling Harbour’a geliyor.

2022’Nin Heyecanla Beklenen Otel Açılışları
Anantara Ubud Bali Resort

Restoranları, kafeleri ve yat limanıyla ünlü Darling Harbour’da genç ve dinamikW markasını görmek heyecan verici. W Sydney’in açılışı sonbaharda gerçekleşecek.”