2021 MET Gala’nın En Ezberbozan Kıyafetleri

Moda dünyasının en büyük gecesi MET Gala geçtiğimiz akşam New York’ta düzenlendi. Geceye ise kıyafetler damgasını vurdu.

Metropolitan Sanat Müzesi yararına her sene mayıs aynın ilk pazartesi gününde düzenlenen MET Gala gecesi, geçen sene pandemi sebebiyle gerçekleştirilememişti; bu sene de ertelenen bir tarihle 13 Eylül gecesinde düzenlendi. (Etkinliğe aşı şartı getirildi.) Bu seneki teması “Amerikan bağımsızlığı” olan gecede, şov dünyasının yıldız isimlerini haftalar öncesi hazırlanan kostümleriyle gördük. Gala, aynı zamanda 18 Eylül’de Anna Wintour Kostüm Merkezi’nde açılacak olan Kostüm Enstitüsü’nün “In America: A Lexicon of Fashion” başlıklı yeni sergisinin de bir kutlaması niteliğindeydi.

Kırmızı halıda Amerikan motifleri ve tarzının hüküm sürdüğü MET Gala’da her sene olduğu gibi birbirinden ilginç tasarımlar öne çıktı.

Gecenin en ilginç tasarımlarından biri hiç şüphe yok ki Kim Kardashian’a aitti. Yüzünü ve vücudunu tamamen kapatan siyah elbisesiyle Kardashian, sosyal medyada “Harry Potter” filmlerindeki korku veren ruh emici yaratıklara benzetildi.

Kırmızı halının parlayan bir diğer ismiyse Jennifer Lopez oldu. Uzun yıllar sonra tekrar bir araya gelen Lopez ve Ben Affleck, galaya çift olarak birlikte katılırken gözler daha çok Western tarzı Ralph Lauren elbisesi giyen Lopez’in üstündeydi.

Gecenin siyahlara bürünen bir diğer ismi ise Rihanna oldu. Ünlü şarkıcı, siyah volümlü bir Balenciaga pardösüsü ve yine siyah renkteki şapkasıyla şık bir Amerikan tarzını yakalamıştı. Rihanna’ya eşlik eden sevgilisi ASAP Rocky ise ERL’in 2022 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’ndan hacimli bir yorganla katıldı. ASAP rocky, bir şal gibi her yanını saran sarı tonlarındaki yorganıyla Rihanna’nın simsiyah tarzıya başarılı bir kontrast oluşturdu.

Fotoğraf: John Shearer

Kendall Jenner, ablası Kim Kardashian’ın aksine nefes kesen şıklıktaki Givenchy elbisesiyle boy gösterdi. Taşlarla süslenmiş transparan elbisesiyle zarafeti yakalayan Jenner’ın tarzı, bir yanıyla Audrey Hepburn’e benzetildi.

Gecenin en iddialı isimlerinden biri de Iman oldu. Ünlü model, tavuskuşu kanatlarını andıran ilginç kostümü ve altın rengindeki elbisesiyle kırmızı halıya iz bırakan isimlerden biri oldu.

Gecenin siyahlara bürünen bir diğer ismi ise Kaia Gerber oldu. Gerber’ın tarzındaki farklılık ise son derece zarif oluşundan ileri geliyordu. Genç modelin taşıdığı kıyafet, Bianca Jagger’ın 1981’in MET Gala’sında giydiği siyah elbiseyi hatırlatıyordu.

Bu sene ilk defa MET Gala’ya katılan Lil Nas X, üç parçalı altın sarısı kostümüyle MET Gala’ya adım atışını kutladı desek yeridir. İlk kıyafet gösterimi için altın boncuklarla kaplı kaftanvari bir pelerin giyen müzisyenin gösterisi yine altın renginde savaşçı zırhına benzeyen bir kostümle devam etti. Son olarak yine altın renklerinde pullarla tasarlanmış, vücudunu tamamen saran bir tulumla şovunu tamamladı.

En renkli ve en sportif kombinlerden biri ise rap sanatçısı Kid Cudi’ye aitti. Kırmızı halıya Emo dünyasının renklerini naylon eteğindeki emojilerle taşıyan Cudi, renkli şıklığını mavi bir sweat ile tamamladı.

Fotoğraf: Theo Wargo

Gecenin en cesur, bir yandan da en renkli elbisesi yıllara meydan okuyan model Irina Shayk’tan geldi. Bej rengindeki şeffaf elbise, kuyruğundan gövdesi ve göğüs kısımlarına kadar rengârenk çiçeklerle tasarlanmıştı. Öte yandan kırmızı halıya yansıyan parıltı, her yanı çiçeklerle süslü bu zarif elbiseden mi, yoksa Irina Shayk’tan mı geliyordu, kestirmek güç.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir