Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Yeni Yıla Yakışan Notalar

9 Ocak 2023
Yeni Yıla Yakışan Notalar

1999’da Gürer Aykal yönetiminde oluşturulan Türkiye’nin önde gelen senfonik topluluklarından biri olan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın geleneksel Yeni Yıl Konseri, 12 Ocak Perşembe saat 20.30’da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek.

BİFO’yu konserde, Suisse Romande Orkestrası, San Francisco, Seattle ve Toronto Orkestraları, Danimarka Kraliyet Balesi, İngiliz Ulusal Operası, New York Şehir Balesi gibi köklü kurum ve orkestralarla konserler veren şef Carolyn Kuan yönetecek.

Yeni Yıla Yakışan Notalar
Yeni Yıla Yakışan Notalar

John Williams, Alexander Arutunian, Leonard Bernstein ve Arturo Márquez’in yanı sıra geç romantik dönem yapıtlarından bir seçkinin de seslendirileceği konserin solisti Norveçli trompetçi, ses sanatçısı ve şarkı yazarı Tine Thing Helseth olacak.

Yeni Yıla Yakışan Notalar
Yeni Yıla Yakışan Notalar

Yeni Yıl Konseri’ne ek olarak Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Borusan Quartet ve Borusan Müzik Evi’ndeki konserlerin kayıtları ise Borusan Sanat’ın çevrimiçi video platformu borusansanat.tv’de dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. İlk konser yayını olarak belirlenen ve Schreker, Rachmaninov ve Prokofiev’in yapıtlarından oluşan Patrick Hahn yönetimindeki konser için açıklanan tarih ise 22 Ocak saat 11.30. Konserin solisti ise piyanist Nikolay Lugansky. Yayın, 22-29 Ocak tarihleri arasında bir hafta süreyle borusansanat.tv’de izlenebilecek.