Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Yansımalarla Dolu Bir Koleksiyon

2 Nisan 2021
Yansımalarla Dolu Bir Koleksiyon

Bir sanat eserinin yeri neresidir? Bazen bir müzede izlemekten keyif aldığımız eseri kimi zaman daha da yakınlarımızda istemek hiç de yersiz olmasa gerek.

Hal böyle olunca her gün duvarınızda görmek yerine üzerinizde taşımak isteyeceğiniz tasarımlar modaya yön veren usta tasarımcılar aracılığıyla akıl almaz iş birlikleri sayesinde sizlerle buluşmanın yeni bir yolunu bulur. İşte tam da böyle bir anda Celine, 1974 doğumlu soyut ve deneysel çalışmaların yeni nesil sanatçısı Tyson Reeder’la yenilikçi, ışıltılı, özgürlükçü koleksiyonu için el sıkıştı.

Celine’in kış koleksiyonu ile paralel olarak hazırlanan Yaz 2021 Dancing Kid Homme koleksiyonu, Hedi Slimane’in Kreatif Direktörlüğü ile tasarlanırken Tyson Reeder’ın kapsül Celine koleksiyonu şortlar, tshirtler, ince montlar ve şapkaların üzerinde parıldayan palmiyeleri moda ve sanat tutkunlarıyla bir araya getiriyor.

Yansımalarla Dolu Bir Koleksiyon
Yansımalarla Dolu Bir Koleksiyon

Yeni neslin pandemi sürecindeki sıkıntılarını müzik ve yaratıcılıkla bertaraf etmesini konu alan koleksiyon için en doğru eserin Tyson Reeder’a ait Autobahn olduğunu düşünen Slimane yaptıkları iş birliği ile içimizdeki özgür tarafımızı doyurmanın en doğru yolunu bulmuşa benziyor.