Watches and Wonders 2021: Corum, Açık Denizlerdeki İhtişam

12 denizcilik flamasını taşıyan ikonik modele altın ve karbonla oluşturulan ihtişamlı bir tasarımla altmışıncı yıl imzası konmuş.

Corum, kuruluşundan beş yıl sonra 1960 yılında ilk ikonik Admiral modelini piyasaya çıkardı. Corum‘un kurucusu Rene Bannwart, amcası Gaston Ries ile bu saati 1957’de başlayan Admiral’s Cup (Amiral Kupası) uluslararası yelken yarışları için özel olarak hazırlamıştı. Corum markası ile tüm zamanların en ikonik saatlerinin bir kısmında imzası olan Rene Bannwart kendi markasını kurmadan önce de Omega’nın Constellation ve Seamaster modellerinin tasarımcısı olarak önemli başarılara imza atmış birisiydi. 

Corum Admiral modeli 12 köşeli bezel ve yelken yarışlarında kullanılan 12 uluslararası denizcilik flaması ile uzaktan tanınan karakteristik bir kimlik taşır. Bugün alıştık fakat ilk çıktığında bu modelin bir benzeri yoktu, sonra da olmadı. Sahip olduğu sıra dışı estetik, geleneksel saatlerin sıradan dairesel biçimlerinden belirgin bir şekilde ayrıksıdır ama Corum Admiral modelinin ruhuna mükemmel bir uyum gösterir. Corum zaten bu sportif şık saatini zorlu koşullara direnen bir kâşif ve bir maceracı olarak düşünmüştü.

Corum Admiral 45 Automatic Openworked Flying Tourbillon Carbon & Gold

Admiral modelinin 60 yıllık görkemli tarihini kutlamak isteyen Corum, Watches and Wonders Fuarı’nda yaptığı tanıtımda günümüzün denizcilerine ve denizleri sevenlere bir dizi yeni Admiral saatini duyurdu. Fuara damgasını vuran yıldız model ise hiç kuşkusuz Admiral 45 Automatic Openworked Flying Tourbillon Carbon & Gold isimli ihtişamlı saat oldu. Sadece 48 adetle sınırlı sayıda üretilen bu saat, marka için yepyeni bir kasa materyali ile birlikte geliyor. 

Yeni Admiral modeli her bir saati farklı bir desenle benzersiz kılan 18 ayar altın parçacıklarıyla karıştırılmış ultra hafif karbon katmanlarından üretilmiş. Karizmatik bir kasa ve yüksek teknoloji ürünü malzemenin yanında kadrandan bütün ayrıntıları görülen uçan tourbillon ile her açıdan yakışıklı bir Admiral ile karşı karşıyayız. Saatin 100 metreye kadar suya dayanıklı olduğunu da eklemek gerek. 

CO 298 kalibre, uçan tourbillon içeren otomatik bir mekanizma ve Corum bünyesinde geliştirilmiş. Openworked Flying Tourbillon Carbon & Gold saat, altın dikişli kauçuk ve sentetik kumaşlardan yapılmış özgün tasarıma sahip bir kayışla bütünlüklü bir yapıda. 

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir