Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Uzak Doğu’da Modern ve Çağdaş Sanat

4 Ocak 2022
Uzak Doğu’da Modern ve Çağdaş Sanat

Pandemik kriz fiziksel varlığımızı ve beraberinde tüm hayatı dijital ortama taşırken, pek çok sektör her ne kadar dijital ortama ayak uydurma konusunda epey yol kat etmiş olsa da, bu geçiş döneminde zorlu günler geçiren disiplinler vardı. Bize sorarsanız, bu dönüşüm sırasında en az sıkıntı yaşayan alanlardan biri, müzayede evleri oldu. Hali hazırda pandemi öncesinde online müzayedeler ile uzağı yakın eden, sanat dünyasını parmağınızın ucuna ya da sanat danışmanınız aracılığıyla kulağınıza bağlayan müzayede evleri, bu alışkanlıklarını sürdürmeye devam ediyorlar.

Christie's ev sahipliğinde gerçekleşecek online müzayede, Uzak Doğu'yu yakın kılıyor.

11-21 Ocak tarihleri arasında Christie’s’in Hong Kong şubesinde gerçekleşecek olan online müzayede, biraz önceki satırlarda bahsettiğimiz gibi, modern ve çağdaş sanatın Uzak Doğu’daki yansımaları olarak nitelenebilecek kült sanat eserlerini koleksiyonunuza dahil etmeye hazırlanıyor. Yayoi Kusama, Yoshitomo Nara, Georges Mathieu, Chu Teh-Chun, Ayako Rokkaku, MADSAKI ve Chen Ke gibi, iki farklı dönemin güçlü isimlerine ev sahipliği yapacak olan müzayedenin yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Uzak Doğu'da Modern ve Çağdaş Sanat

Christie’s’in internet sitesi üzerinden kataloğunu inceleyebileceğiniz müzayede için 11 Ocak itibarıyla ekran karşısına geçebilirsiniz.