Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Temmuz Ayında Netflix’te Neler Var?

1 Temmuz 2024
Temmuz Ayında Netflix’te Neler Var?
İster komedi isterseniz aksiyon; Netflix temmuz ayında da herkesin zevkine uygun içerikler sunuyor. Sıcak yaz akşamlarında keyiflenmek ya da tatilde boş zamanlarını geçirmek isteyenler için temmuz ayında Netflix’te yayına girecek yapımları sıralıyoruz.
Zeytin Ağacı, Onur Güvenatam

Ve birçok kişinin beklediği bir an geldi çattı. Zeytin Ağacı ilk yayınladığı zaman hem Türkiye’de hem de globalde büyük ilgi toplamıştı. Şimdi ikinci sezonu ile 11 Temmuz’da Netflix’e geliyor. Başrollerinde Tuba Büyüküstün, Seda Bakan, Boncuk Yılmaz, Murat Boz, Fırat Tanış, Rıza Kocaoğlu gibi başarılı oyuncuların olduğu dizide üç samimi yakın arkadaş olan Sevgi, Ada ve Leyla’nın kendi benliklerini keşfetmeleri konu alınıyordu. Dizi aile dizimine değinerek köklerimize inip bağlarımızdan, geçmişte yaşanan travmalardan izler taşıdığımıza dair bir teoriden bahsediyor. Aile dizimi konusunun gündeme gelişiyle büyük ilgi toplayan dizinin yeni sezonunda da kızlar Ayvalık’a gidiyor ve bu üç kız arkadaşın yeni mücadelelerine tanık oluyoruz. Şimdiden ne yaşayacakları merak konusu!

The Decameron, Kathleen Jordan
Temmuz Ayında Netflix'Te Neler Var
Temmuz Ayında Netflix

Giovanni Boccacio’nun ikonik ünlü eseri Decameron’undan esinlenerek hazırlanan sekiz bölümlük dizi aslında bir kara komediden ibaret. 14. yüzyıl Floransa’sında “Kara Ölüm” olarak adlandırılan büyük bir veba salgını olur. İtalya halkı bu veba salgınıyla uğraşırken belli bir zümrenin insanları hizmetlileriyle birlikte büyük bir villada kendilerini soyutlarlar. Ancak işler pek de bekledikleri gibi gitmez ve zamanla toplumsal kurallar etkisini kaybedince bu aykırı takılan birbirinden ilginç karakterler kendi aralarında entrikalı bir hayatta kalma mücadelesi içine girerler. Kriz zamanlarında elinde gücü ve parası olanlar ile olmayanlar arasındaki farka da değinen dizi yakın geçmişin en önemli konusu, Kovid-19’a da göz kırpmıyor değil.

Tilted Production tarafından hayata geçirilen dizide Tony Hale, Zosia Mamet, Saoirse Monica-Jackson ve Tanya Reynolds gibi başarılı aktörler yer alıyor. Bolca eğlence ve lüks tüketimi görebileceğiniz dizi 25 Temmuz’da Netflix’te.

Bir Gece Ansızın, Renato De Maria

Sürükleyici ve gerilim dolu bir film arıyorsanız Bir Gece Ansızın tam size göre. Birbirlerini seven Elena ve Pietro, İtalya’nın Puglia bölgesine yerleşip birbirinden tatlı iki çocuk sahibi olur. Ancak hayalini kurdukları gibi sahip oldukları çiftlik evi otele çeviremezler. Boşanma sürecine giren Elena ve Pietro, çocukların velayeti için görüşürler. Çocuklar bir akşam babalarının yanında çiftlikte kaybolur ve ortalık birbirine girer. Aniden gelen bir telefonla çocuklarının aslında kaçırıldıklarını öğrenirler. Pietro’nun karanlık geçmişi ve çiftliğin borçları yüzünden tefecilerin eline düşen çocuklarını kurtarma görevi acılı babaya düşer. Denize düşen yılana sarılır misali eski bir arkadaşından yardım isteyen Pietro’nun söylenilen her şeyi yapmaktan başka çaresi kalmamıştır. Çocukları için zorlu bir mücadeleye girişen babayı döndüğünde ise çok başka bir sürpriz bekler.

Temmuz Ayında Netflix’te Neler Var?
Temmuz Ayında Netflix

İtalyan yapımı bu gerilim ve gizem dolu hikâyenin kadrosunda Riccardo Scamarcio, Annabelle Wallis ve Massimiliano Gallo gibi oyuncular yer alırken senaryosunu Francesca Marciano ve Luca Infascelli üstlenmiş. Filmin yönetmen koltuğunda ise Renato de Maria var. Bir Gece Ansızın 11 Temmuz’da Netflix’te izlenebilecek.

Skywalkers: Bir Aşk Öyküsü, Jeff Zimbalist-Maria Bukhonina

Baştan uyaralım, yükseklik korkusu olanlar bu belgesel filmi izlemesin. Yüksek binalara tırmanarak ünlenen çift Angela Nikolau ve Ivan Beerkus için iki şey önemli. Birbirlerine ve yüksekliğe karşı tutkuları onları adeta birleştiriyor. Yedi yılda, altı farklı ülkede 200’den fazla saat harcanarak çekilen Nikolau ve Beerkus’un öyküsünü izlediğimiz belgesel, hem çiftin hikayesine hem de en zorlu tırmanışlardan biri olan dünyanın en uzun ikinci gökdelenindeki maceralarına tanıklık ediyor.

Temmuz Ayında Netflix’te Neler Var?
Temmuz Ayında Netflix

Ölüme gerçek anlamda meydan okuyan, akrobatik hareketlerle düştü düşecek diye gerildiğimiz korkusuz ama aynı zamanda çok da cesur olan çiftin özel hikayesini izlemek isterseniz 19 Temmuz’da Netflix’te sizlerle olacak.

Goyo, Marcos Carnevale
Temmuz Ayında Netflix’te Neler Var?
Temmuz Ayında Netflix

Arjantin yapımı sıra dışı bir film olan Goyo, otizmli genç bir adamın evli bir kadına olan aşkını anlatıyor. Goyo, Buenos Aires’te yaşıyor ve Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi’nde rehber olarak görev yapıyor. Hayatı son derece zorlu ve sistematik bir şekilde düzenli işleyen Goyo, bir gün müzeye gittiğinde işe yeni başlayan güvenlik görevlisi Eva ile karşılaşıyor. O andan itibaren iş arkadaşına âşık olan Goyo’nun rutin hayatı tepetaklak oluyor. Eva ise evli ama mutsuz bir kadın. Aşka inancını yitirmiş bu kadını Goyo gibi bir adam hayata döndürebilecek mi?

Goyo rolünde Nicolas Furtado’yu ve Eva rolünde Nancy Duplaa’yı gördüğümüz filmde sevmek ve sevilmeye dair farklı bir bakış açısı yansıtılıyor ve film, otizmi hassas ve ilginç bir yerden ele almasıyla öne çıkıyor. Çok da anlatılmamış, ilginç ve biraz da romantik komedi film arayanlara Goyo filmi önerilebilir. Hem dram hem komedi öğeleri içeren bu film 5 Temmuz’da Netflix’e geliyor.

Aşka Atlamak, Stelana Kliris

Albümü başarısız olan eski bir rock yıldızı olan John Allman, biraz dinlenmek için Akdeniz’in muhteşem adası Kıbrıs’a gider. Burada biraz müziğe ara vermek ve kafa dinlemek isteyen adam herkesten uzak bir yerde uçurumun kenarında bir eve yerleşir. Fakat işler hiç beklediği gibi gitmez çünkü yerleştiği evin bulunduğu yerdeki uçurumun kötü bir ünü vardır. Devamlı olarak çaresiz insanlarla karşı karşıya kalan rock yıldızı burada bir de eski aşkıyla karşılaşınca olaylar iyice karmaşıklaşır.

Temmuz Ayında Netflix’te Neler Var?
Temmuz Ayında Netflix

Oyuncu kadrosunda Harry Connick Jr., Agni Scott, Ali Fumiko Whitney, Clarence Smith ve Tony Demetriou’nun olduğu filmin yönetmenliğini Stelana Kliris yapıyor. İnzivaya çekilmiş ama sürekli davetsiz misafirlerle başı beladan kurtulmayan ve eski aşkıyla karşılaşan John’un tatlı komik hikayesi 19 Temmuz günü Netflix’te yayına giriyor.

Dünyanın En Hızlı İnsanı, Paul Martin-James Gay-Rees-Warren Smith
Temmuz Ayında Netflix’te Neler Var?
Temmuz Ayında Netflix

Hepimiz Usain Bolt ismini biliriz. O, dünyanın en hızlısı. Peki ya diğerleri? Spor konulu dizide dünyanın en hızlı insanı olma yolunda yarışan seçkin koşuculara ve atletlere kulak veriliyor, antrenmanlarına ve psikolojilerine odaklanılıyor ve zorlu yarışlarda hayatta kalıp rekabet duygusuyla nasıl başa çıktıkları gözler önüne seriliyor. Olimpiyatlar söz konusu olduğunda her mili saniyenin önemli olduğu yarışlarda hem fiziksel hem de zihinsel yeteneklerini konuşturan sporcular 2023 Dünya Şampiyonası’ndan 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na kadar olan uzun süreci anlatıyor.

Sha’Carri Richardson, Noah Lyles ve Shericka Jackson gibi ünlü sporcuların yanı sıra ABD, Jamaika, İngiltere, Kenya, İtalya ve Fildişi Sahili ülkelerinden de birçok koşucu bu belgesel dizide yer alıyor. Dünyadaki en hızlı insan olma yarışına tanıklık ettiğimiz belgesel serisinin ilk bölümü 2 Temmuz’da Netflix’te.