Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

En İyi Kore Dizileri

3 Mayıs 2024
En İyi Kore Dizileri
Kore dizilerinin popülerliği hız kesmeden devam ediyor. 2024’ün en iyi Kore dizilerini bir araya getirdik.

Göz alıcı renk tonları, duygusal ve heyecanlı hikâyeleri ve tabii ki yakışıklı aktörleriyle Kore dizileri son yılların en popüler işleri arasında. Heyecan verici tarihi dizilerden romantik komedilere kadar geniş bir yelpazede seyir keyfi sunan Kore dizileri ya da K-dramalardan modunuza göre bir dizi bulmak hiç de zor değil. Şimdilerde pembe kiraz çiçekleriyle baharı yaşayan Güney Kore’nin beyaz ekranında kısa bir yolculuğa çıkıp 2024’ün en iyi Kore dizilerine konuk oluyoruz.

Queen of Tears

Mart ayında Netflix’te gösterilmeye başlayan “Queen of Tears”, son zamanların en iyi Kore dizilerinden biri. Başrollerinde Kim Soo-hyun ve Kim Ji-won’un yer aldığı “Queen of Tears”, kriz yaşayan evli bir çiftin hikâyesini anlatıyor. Alışveriş merkezleri kraliçesi ile küçük bir kasabada büyümüş eşinin evlilikte yaşadığı krizler, aşkın mucizevi şekilde yeniden filizlenmesine yol açar.

En İyi Kore Dizileri
En İyi Kore Dizileri
Parasyte: The Grey

Yönetmen Yeon Sang-ho’nun son drama dizisi “Parasyte: The Grey”, insan yiyen ve tanımlanamayan parazitlerin vahşi bir şekilde insanlığı ele geçirip güç kazanmaya başlayınca insanlık ve parazitler arasında geçen mücadeleyi anlatıyor. Dizi, klasik Japon mangası Parasyte’ın yeniden uyarlaması.

En İyi Kore Dizileri
En İyi Kore Dizileri
Lovely Runner

Popüler çizgi roman “Tomorrow’s Best”ten uyarlanan “Lovely Runner”ın başrollerini Byeon Woo-seok ve Kim Hye-yoon paylaşıyor. Genç kız Im Sol, hayran olduğu Ryu Sun-jae’yi ölümden kurtarmak için 15 yıl öncesine doğru bir yolculuğa çıkıyor.

En İyi Kore Dizileri
En İyi Kore Dizileri
Wonderful World

Disney +’ta gösterilen “Wonderful World”, psikoloji profesörü ve ünlü yazar Eun Soo-hyun’un oğlunun trajik kaybından sonra adalet arayışını anlatıyor. Eun dizi boyunca kendisi gibi benzer kayıplar yaşayan kişilerle görüşüp gizemli vakaları çözmeye çalışıyor. Dizinin kadrosunda Kim Nam-joo, Im Se-mi ve Cha Eun-woo gibi isimler yer alıyor.

En İyi Kore Dizileri
Midnight Photo Studio

İyileştirici bir romantizm olarak tanımlanan “Midnight Photo Studio”, küçük bir fotoğraf stüdyosu işleten fotoğrafçı Seo Ki-joo’nun hikâyesiyle başlıyor. Maddi sıkıntılar çeken avukat Han Bom ile tanışmasıyla ikilinin kayıp ruhların huzur bulmasına yardımcı olan bir ortaklığa başladığını görüyoruz. Dizinin oyuncu kadrosunda Kwon Nara, Joo Won, Yoo In-soo ve Eum Moon-suk yer alıyor.

En İyi Kore Dizileri
Love Song for Illusion

Fantezi bir tarihi romantizm hikâyesi olan “Love Song for Illusion”, veliaht prens Sajo Hyun’un öyküsünü anlatıyor. Prens kimliğini gizleyerek Ak-hee adıyla bir moda tasarımcısı olarak çalışıyor. Başkalarına dokunduğunda acı hissetmekle lanetlenen prens, intikam arayışında olan Yeon Wol’a aşık olur.

En İyi Kore Dizileri
En İyi Kore Dizileri
Queen of Divorce

“Queen of Divorce”, boşanma avukatları Kim Sa-ra ve Dong Ki-joon’un zor boşanmalar yaşayanlar için adaleti sağlamak üzere birlikte çalışmalarını konu alıyor. Kim, önde gelen hukukçu bir ailenin eski gelini, Kang ise eski bir savcıdır. Birlikte çalışan ikili aynı zamanda romantik bir ilişkinin de içindedir. Dizinin oyuncu kadrosunda Kang Ki-young ve Lee Ji-ah yer alıyor.

En İyi Kore Dizileri
Chef Detective 1958

Klasik drama “Chief Detective” hikâyesinin öncesini anlatan suç dizisi, küçük hırsızları yakalayan dedektif Park Young-han ve ekibini konu alıyor. Orijinal dizi “Chief Detective” 1970 ve 80’lerde geçerken yeni dizi 1958 yılında geçecek. “Chief Detective 1958”de yolsuzluklarla mücadele eden dedektifin zirveye doğru başarılı yükselişi heyecanla işleniyor.

En İyi Kore Dizileri
Blood Free

Fütüristik gerilim dizisi “Blood Free”, 2025 yılında genetik mühendisliği şirketi BF’nin insanlar arasından hayvansal et tüketimini sona erdirmek için genetiği değiştirilmiş kültür et ürettiği bir zaman döneminde geçiyor. Şirketin CEO’su Yoon Ja-yoo’nun gizemli bir ölüm vakasına karışmasıyla asıl hikâye başlar. Dizinin başrollerinde Han Hyo-joo, Ju Ji-hoon ve Lee Moo-saeng’i görüyoruz.

En İyi Kore Dizileri
The Impossible Heir

Son zamanların en iyi Kore dizilerinden biri olan “The Impossible Heir”, karanlık bir geçmişe sahip lise öğrencisi Han Tae-oh’nun hikâyesini anlatıyor. Han, varlıklı bir ailenin gayrimeşru çocuğu olan Kang In-ha ile arkadaş olur. İkilinin arkadaşlıkları hayatlarına giren Na Hye-won ile tanışmalarıyla bir aşk üçgeniyle yeniden şekillenir.

En İyi Kore Dizileri