Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Sneaker’ların SUV’si; Defender

14 Şubat 2022
Sneaker’ların SUV’si; Defender

Sneaker dünyasının farklı bakış açısına sahip öncü markası Balenciaga, şimdiye kadar çıkardığı yeni modellerle tüm modaseverleri şaşırtmış ve belki de sokak modasında “çirkin” olarak nitelenebilecek tasarımları kült mertebesine taşımış olsa da modaya yön veren duruşunu hiçbir zaman değiştirmedi.

Kimine göre büyük, kaba ve ağır spor ayakkabı ikonası Triple S ile başlayan bu furya araba lastiğinden ilham alan Defender ile daha uzun yıllar devam edecek gibi gözüküyor.

Sneaker’ların Suv’si; Defender
Sneaker’ların Suv’si; Defender

İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonunda tanıtılan ve podyumlarda siyah ve bej olmak üzere iki rengiyle salınan Defender; deri içermeyen bir ayakkabı olma özelliğiyle de gönülleri fethetmeye hazırlanıyor. Balenciaga’nın son birkaç sezondur popüler kültürden beslenen kampanya görselleri de bu yeni tasarımı bir üst seviyeye taşıyor. Yeni sezonda marka yüzü olarak sosyal medya fenomeni Kim Kardashian ile el sıkışan marka, yeni tasarımını Justin Bieber’ın üzerinde lanse ediyor.

Dil kısmındaki Balenciaga kabartma logosu ve 5 mm’lik kalın lastik tabanıyla diğer sneaker’lardan ayrılacak olan Defender’a, Mart ayı itibarıyla 1090 dolar ödeyerek mağazalardan ve online’dan sahip olmak mümkün.

Sneaker’ların Suv’si; Defender
Sneaker’ların Suv’si; Defender