Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Saatolog Picks: Swimwear Trendleri

23 Mayıs 2023
Saatolog Picks: Swimwear Trendleri

Yaz aylarına sayılı günler kala, seyahat planlarımızı yaptık, grup konuşmalarında ziyaret etmek istediğimiz durakları arkadaşlarımızla paylaştık, rotamızı oluşturduk. Şimdi, seyahate çıkmadan önceki son sapakta, bavul hazırlığı var. Yaz tatilini deniz kenarına saklayanların mayo/bikini dilemması, yıllardan beri süregeldiği gibi bu sezon da varlığını sürdürüyor. Saatolog editörleri olarak bu sefer bir değişiklik yaptık, kadın okuyucularımızın imdadına yetiştik. Aşağıdaki satırlarda 2023 yılının en etkili swimwear trendleri sizi bekliyor.

Tek Omuz Detayı

İster tek parça olsun, ister iki, tek omuz detaylı swimwear parçaları, yıllardan beri dilimize pelesenk olmuş gündüzden geceye taşınan parçalar kavramının deyim yerindeyse sağlamasını yapıyorlar. Kavurucu sıcak altında deniz kenarında, akşam serinliğinde İspanyol paça bir jean’le, gün ortasında paisley desenli bir pareo’yla… Tek omuzlu parçalar radarımızda.

Lüks Hasır

Yaz aylarının demirbaşı haline gelen hasır, lüks kategorisindeki yeri baki kıldığı günden beri, farklı formlarda karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu sefer lüks algısına eser miktarda tropik hava ekliyoruz ve büyük hasır çantaları, şehirden sahile taşıyoruz. Deniz kenarına doğru yapacağınız bir tatilde ihtiyacınız olan her parça, bu hasır çantalarla yanınızda.

Pijamalar Sahilde

Son birkaç sezonun en yüksek trendlerinden birisi olan pijama / gecelik görünümleri, havalar ısındığında da gündemdeler. Bu sefer pijama gömlekler, bikini ve mayoların üzerine eşlik etmek için aramızdalar. Deniz kenarının sürpriz oyuncusu, boyfriend jean kavramının gömleklere uyarlanmış bir adaptasyonu gibi, çabasız cool stilinize renk katacaklar.

Günbatımı Eşlikçisi

Deniz kenarında geçirdiğiniz bir tatil gününde, plaj stilinizi farklı şekillerde yorumlamak isterseniz, biraz önce okuduğunuz gömleklerin en güçlü rakibiyle tanışın: Pareo etekler. 2000’lerin hit trendi aradan 20 yıl geçtikten sonra yeniden aramızda. Tabii sezonun en hit trendleri, renk ve dokularıyla yeniden yorumlanmış durumda.

Havlu Dokular

Swimwear trendlerinin en retro versiyonu, şüphesiz havlu dokuların yükselişi. Geçtiğimiz sezon kendini belli eden trend, 2023 yazında tahminimizce tüm plajlarda olacak. Retro renklerle ve desenlerle 90’ların ruhunu bugüne taşıyan parçalar, yüksek belli ve geometrik kesimli versiyonlarıyla da bulunuyorlar.