Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Saatolog Picks – Kayak Malzemeleri

20 Ocak 2022
Saatolog Picks – Kayak Malzemeleri

Önceki haftanın Saatolog Picks seçkisinde çıktığımız seyahatin etkisindeyiz. Dünyanın farklı yerlerinden derlediğimiz kayak merkezlerine doğru seyahat rotamızı belirlediğimiz bu kurguda, seyahatimize eşlik edecek bir bavulun varlığı kaçınılmaz. Ski ya da board tercihimizi yaptıktan sonra tatili çok daha keyifli hale getirecek detaylarla zenginleştiriyoruz. Saatolog editörleri olarak favori kayak aksesuarlarımızı bir araya getiriyoruz.

Louis Vuitton Kayak Gözlüğü

Saatolog Picks - Kayak Malzemeleri
Saatolog Picks – Kayak Malzemeleri

Özellikle Virgil Abloh’un hayatta olduğu dönemde yaşam stili algısını her geçen gün biraz daha artıran Lous Vuitton, hem Abloh’un mirasını yaşatıyor, hem de her koleksiyonunda bu “lifestyle” etkisini hissettiriyor. 2022 Sonbahar/Kış koleksiyonuyla birlikte lanse ettiği kayak gözlükleriyle kış sporlarına lüks moda dokunuşunu yapan marka, tahmin edeceğiniz üzere alametifarikası monogram’ını gözlüğün camına taşıyor. Trend renklerle bir araya gelen tasarım, kayak stilinizi bir üst seviyeye taşıyacak.

Moncler Puffer Ceket

Saatolog Picks - Kayak Malzemeleri
Saatolog Picks – Kayak Malzemeleri

Grenoble dağlarının tekin kış şartlarına göğüs gererek hayata tutunan, akabinde moda sektörünün etkili dişlerinden biri haline gelen Moncler, konu kış sporları olduğunda her zaman başrollerde. Markanın imza tasarımlarından biri halini alan Hintertux ceket, parlak siyah dokusu ve kaz tüyü etkisiyle hem stil sahibi, hem de etkili. Kapüşonlu tasarım, yüksek boyunluk detayıyla kayak yaparken sıcak kalmanız için elinden geleni yapıyor.

Salomon Salopet

Saatolog Picks - Kayak Malzemeleri
Saatolog Picks – Kayak Malzemeleri

Konu kayak olduğunda board’unuz ve ski ekipmanınız kadar önemli bir diğer şey de kayak kıyafetiniz. Sizi her türlü soğuktan koruyacak, performansınızı en yüksek seviyede kullanmanıza ortam sağlayacak, ve tabii iyi görünmenize yardımcı olacak bir parça… Bu özellikleri bir araya getiren Salomon, kayak severlerin sıkı takipte olduğu bir marka. Salomon’un tasarladığı bu salopet hem soğuk kış şartlarında giyinmek için oldukça pratik, hem de kayak stiliniz için birebir.

Fendi Kask

Saatolog Picks - Kayak Malzemeleri

Moda sektörünün en ikonik monogram’larından birinin başınızın üstünde yeri var. Fendi’nin çift F harfinden oluşan zamansız tasarımı, podyumun en kült tasarımlarından yeni kayak aksesuarınız olarak kaskınıza transfer oluyor. Gold renk detaylarına sahip, monogram lastiklerle desteklenen kask, kayak dışında da kullanabileceğiniz bir yatırım parçası olabilir mi?

Balmain Baton

Saatolog Picks - Kayak Malzemeleri
Saatolog Picks – Kayak Malzemeleri

Fransız couture dünyasının devlerinden biri, Fransız kayak dünyasının liderlerinden biriyle bir araya geliyor… Balmain x Rossignol iş birliğinden ortaya çıkan ve Balmain monogramını sahiplenen batonlar hangi destinasyonda kayarsanız kayın sizi yarı yolda bırakmayacaklar. İki markanında Fransız alplerine kadar uzanan mirası, yeni sezonda kayak stilinizin de ortak paydası.