Saatolog Picks – Hayatı Kolaylaştıran Gadget’lar

Geride bıraktığımız son birkaç yıl içerisinde, hayatımıza pratik çözümler katmanın ne kadar elzem olduğunu bir kez daha anladık. Özellikle evde geçirdiğimiz zaman dilimi içerisinde, günlük alışkanlıklarımızı ev ortamına taşıyacak gadget’larla hayatımızı kolaylaştırınca, edindiğimiz yeni pratik alışkanlıklarımızı günlük hayata uyarlamak da farz oldu. Bu yüzden Saatolog editörleri olarak hayatımızı kolaylaştıran, tek bir dokunuşla ya da minik bir mimik ile pratik çözümler sunan 5 teknolojik aleti sizin için derledik ve bu satırları yazarken, Jetgiller’in attığı her adımda hayatını pratikleştiren ve yıllar önce tahayyül edilirken bugün gerçeğe dönüşen teknolojilerden de ilham aldık.

Gocycle G4 Elektrikli Bisiklet

Artık elektrikli bisikletlerin ve scooter’ların neredeyse her sokak köşesinde, hatta deyim yerindeyse her sokak köşesindeki elektrik direğinde bizi beklediği bir dönemde yaşıyoruz. Bu deneyimi kendinize has hale getirmek isterseniz, ve şehir hayatının yoğun akıcı temposunda bisikletinizi katlayıp, metroya binip tekrar bisikletinizi açarak yolunuza devam etmek için Gocycle G4 ile tanışın. Birkaç pratik hamle ile oldukça küçük bir boyuta ulaşabilen G4, aynı zamanda telefonunuza yükleyeceğiniz uygulaması sayesinde siz sürüşe başlamadan çalışabiliyor.

Tonal Training Ekipmanı

Spor salonunu ayağınıza getirmek için birbirinizin takvimine uymak zorunda kalacağınız bir personal trainer yerine, tamamıyla size itaat etmek için hazırlanmış bir yapay zekanın kollarına kendinizi bırakmaya ne dersiniz? Tonal bu sorunun cevabını “evet” olarak alıyor ve harekete geçiyor. Bugüne kadar yaratılmış en başarılı kullanıcı deneyimlerinden biri olarak görülen Tonal, istediğiniz spor programını, vücut ve kişisel bilgilerinizi veri tabanına kaydederek (ve herhangi bir mecraya sızdırmadan) size özel bir antrenman hazırlıyor. Yapay zeka sayesinde ekrandan takip edebildiğiniz hareketleri doğru yapıp yapmadığınıza ise, yeni teknolojik trainer’ınız karar veriyor.

Oura Ring 3. Nesil

Apple Watch’ın küçük kadranından yapabildiklerini hepimiz biliyoruz. Şimdi daha da küçük bir ölçeğe, saatten yüzüğe geçiyoruz ve Oura Ring ile tanışıyoruz. Benzerlerine kıyasla daha az rahatsız edici olduğu her kullanıcı tarafından belirtilen Oura Ring, uyku esnasında bile sağlığınızı kontrol altına alacak pratiklikteki boyutuyla, 7/24 görev başında bir doktor gibi sizi takip ediyor. Wellness konusunda ihtiyaç duyduğunuz desteği, yeni yaşam koçunuz Oura Ring veriyor.

Bartesian Kokteyl Makinesi

Kalabalığa karışıp sosyalleşmenin tadına varmaya başladık ama kimileri daha sakin, kalabalıklardan uzak bir hayatı hala yeğliyor. Bu kişiler için gece hayatını ev ortamına taşıyacak, belki de dünyada tek olarak niteleyebileceğimiz teknolojik kokteyl makinesi Bartesian’ı sunuyoruz. Seçeceğiniz malzemeler ile istediğiniz yoğunlukta ve kıvamda kokteyli kısa bir süre içerisinde kendi haznesinden geçirip sunan Bartesian, güzel bir kokteyl eşliğinde size yoldaş olacak enfes bir gadget.

VIVE Flow VR Gözlüğü

Virtual Reality yani sanal gerçeklik gözlükleri artık her oyuncunun başucunda yerini almışken, biraz daha keyfe keder bir tasarımla karşılaşıyoruz: VIVE Flow. Benzerlerine kıyasla e-gaming dünyasından ziyade meditasyon, dizi, film izleme gibi günlük hayatın içerisinden aktivitelere has bir platformdan bahsediyoruz. Tam da bu yüzden tasarım dili, kayak gözlüklerine benzeyen VR tasarımlarından uzakta, günlük hayatın içinde. Teknolojik anlamda kameralarla donatılmış tasarım, tek bir el hareketinizle hedefinize ulaşmanızı ve keyfinize bakmanızı sağlıyor.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir