Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Saatolog Picks – Dalış Saatleri

22 Temmuz 2021
Saatolog Picks – Dalış Saatleri

Saatolog editörleri olarak yaz mevsiminden alacağınız verimi artırmak ve daha keyifli hale getirmek için hazırladığımız yazı serisine hız kesmeden devam ediyoruz. Tatil için bavullarınızı doldururken, yola çıktığınız vakit size eşlik edecek müzik listesini hazırlarken ve en sonunda da tatil destinasyonunuza vardığınızda keyifle yudumlayacağınız kokteyller hazırlarken sizlere eşlik etmiştik. Şimdi ise sırada dalış saatleri var. Daha derinlere inmek için derin bir nefes alırken bileğinizde her anı kontrol edebileceğiniz bir saatten daha iyi ne olabilir?

Ulysse Nardin Diver Net 

Keyifli bir dalış için önceliğimiz temiz denizler, bu yüzden seriye bu konuda farkındalık yaratmak için üretilen bir saatle başlıyoruz: Ulysse Nardin Diver Net. “Denizden bileğe” sloganıyla tanıtılan konsept saat Diver Net, sürdürülebilirliği en yüksek düzeye çıkarmak ve üretimde çevreye olan zararı en aza indirgemek amacıyla tasarlanmış. Yaz aylarını süsleyen mavi suları koruma biilinci yaratmak için üretilen saatin kasa ve bezelinde artık kullanılmayan balık ağlarının geri dönüştürülmesinden elde edilen materyaller kullanılmış. Geleneksel safir cam yerine geri dönüştürülmüş seramik cam kullanılırken kadran rengi de doğayı simgelemesi adına yeşil olarak seçilmiş.

Saatolog Picks - Dalış Saatleri
Saatolog Picks – Dalış Saatleri

Tudor Black Bay Fifty-Eight 18K

Daha derinlere dalmaya hazırsanız bu yaz size Tudor Black Bay Fifty-Eight 18K eşlik edebilir. İlk kez dalış saati ürettiği 1958’den bu yana çeşitli yeniliklerle dalış saatleri serisine devam eden marka, Black Bay Fifty-Eight 18K ile 18 ayar altından kasası ve açık kasa arkasıyla cesur bir dalgıç saati sunuyor. Model, aynı zamanda hem ince bilekli saat tutkunlarına hem de vintage saat meraklılarına seslenecek türden.

Saatolog Picks - Dalış Saatleri
Saatolog Picks – Dalış Saatleri

Breitling Superocean Automatic 48 Boutique Edition

Bir diğer dalış saatini hem denizcilerin hem de havacıların dostu Breitling’den seçiyoruz. Superocean Automatic 48 Boutique, cesur dalgıçların ihtiyaçlarının karşılanması için üretilen hacimli bir saat. Özel bir kilit sistemi bulunan saatin seramik bezeli sabitlenebiliyor. 300 metre suya kadar dayanıklı olan saat sayesinde her türlü su aktivitesini yapmak mümkün. Model, tüm bu özellikleriyle 2020 Grand Prix d’Horlogerie de Genève’de “Yılın Dalış Saati” kategorisinde ödül aldı.

Saatolog Picks - Dalış Saatleri
Saatolog Picks – Dalış Saatleri

Rado Captain Cook Automatic Bronze

Hem vintage hem de dalış saati meraklıları cezbedebilecek bir diğer saat ise Captain Cook Automatic Bronze. 1962’den gelen vintage detaylarla tasarlanan saat, bir yandan barındırdığı teknolojik gelişmelerle zamana da meydan okuyor: 80 saatlik güç rezervi ile bu kulvardaki iddialı saatlerden biri. 300 metreye kadar su geçirmeyen modelin kasa kalınlığı ise 42 mm. Yeşil renkteki kadrana bronz kasa eşlik ediyor.

Saatolog Picks - Dalış Saatleri
Saatolog Picks – Dalış Saatleri

IWC Aquatimer

1960’larda dalış sporunun gelişmesiyle birlikte bu alana entegre olan yüksek saatçilik dünyasından bir diğer isim ise IWC olmuştu. Tanıtılan ilk saat ise Aquatimer Reference 812. Model, 200 metreye kadar suya dayanıklı kasanın yanı sıra dalış esnasındaki ani hızlanmalarda zarar görmeyecek bir bezeli de beraberinde sunmuştu. Yaklaşık 50 sene evvel mavi kadranlarıyla sunulan Aquatimer serisi bugüne kadar çeşitlenerek büyümeye devam etti.

Saatolog Picks - Dalış Saatleri
Saatolog Picks – Dalış Saatleri

Panerai Submersible Luna Rossa

Dünyanın en eski ve prestijli yelken yarışlarından biri olan Amerikan Kupası’nın mart ayında düzenlenen 36. yarışında Challenger of Record takımı Luna Rossa’nın resmi sponsorluğu Panerai üstlenmişti. Üretilen yeni Panerai dalış saatini giyen isimlerden biri de İtalyan denizci Massimiliano Sirena olmuştu. Dünyanın en meşhur saatçilerinin bileğinde olan modelin titanyum kasa arkasına Amerikan Kupası’nı simgeleyen bir gravür işlenmiş. 300 metreye kadar suya dayanıklı olan saat, bu seride seçtiğimiz siyah kadranlı tek dalış saati olarak da ayrışıyor. Ayrıca 47 mm kasa kalınlığıyla da en hacimli olanlarından.

Saatolog Picks - Dalış Saatleri
Saatolog Picks – Dalış Saatleri