Saatolog Picks – 2022’nin En İyi Podcast’leri 

Sosyal medyanın farklı platformları hayatımıza entegre etmesiyle birlikte bilgiye, yoruma, fikre erişim kanallarımız gelişti, çeşitlendi, farklı formatlara evrildi. Görsel hafızamıza yer eden içeriklerden sonra, şimdilerde Podcast’ler günlük rutinimizin bir parçası haline geldi. Kimileri bu formatı sıkıcı buldu, kimileri sabah güne başlarken en sevdiği Podcast’in yeni bölümü için streaming kanallarına başvurdu. Aşk nefret ilişkisine dönüşen bu artık o kadar da yeni olmayan formatın en dikkat çekicilerini Saatolog editörleri sizin için derledi. Parmağınızın ucundaki içerik, dinlemeye başladığınız andan itibaren bakış açınızı değiştirebilir…

The Daily – New York Times 

New York Times’ın dünyanın gündemini tutan, farklı disiplinlerden derlemeler sunan perspektifi, The Daily adına sahip Podcast serisiyle nabzı tutulan başlıkları derinlemesine ele alıyor. Michael Barbaro tarafından sunulan seri, The New York Times yazarlarının gerçekleştirdiği röportajların irdelendiği ve çözümlendiği bölümlerden oluşuyor. 25-45 dakikalık periyotlarda yayınlanan her bir bölüm, gündeme farklı bir perspektif geliştirmenize fırsat sağlıyor.

The Joe Rogan Experience

Dünyanın en çok dinlenilen Podcast’i ünvanına sahip bu yayın, Amerikan komedyen, spiker Joe Rogan’ın kendi adıyla hazırladığı bir dizi sohbetten oluşuyor. Rogan’ın uzun uzadıya sohbet ettiği konuklarıyla uzaylılardan ekonomik krizlere, politik hamlelerden yemek tariflerine kadar uzanan başlıkları, kimi zaman 3 saate kadar sürebiliyor. Kulağa çok uzun gelse de bu süre boyunca keyfinizin yerinde olacağı ilk dakikalardan garantileniyor. Joe Rogan Experience, Spotify üzerinden dinlenebiliyor. 

Nilay Örnek – Nasıl Olunur? 

Türkiye sınırları içerisinde en çok dinlenen Podcast’lerden biri, gazeteci, yazar Nilay Örnek’in sorularıyla şekilleniyor. Alanında uzman isimlerle mikrofon karşısına geçen Örnek, “Nasıl Olunur?” Sorusu etrafında şekillenen bir sohbete ev sahipliği ediyor. Farklı disiplinlerden işinin ehli kişiler mikrofonu eline aldığında, sohbetin derinliği ve etkisi artıyor. Storytel üzerinden dinlenilebilen yayın, Podcast listenizde mutlaka yer almalı. 

Bunu Ben De Yaparım – İbrahim Selim 

Farklı platformlar için içerik geliştiren oyuncu ve sunucu İbrahim Selim, bu sefer ekibiyle birlikte mikrofonun başına, günlük hayatımızda mit haline gelen şehir efsanelerini masaya yatırmak, belki de herkesin sorduğu ama kimsenin sesli ifade edemediği o soruları sormak için geçiyor. Selim’in eğlenceli bakış açısı, ele alınan konuları absürtlükten çıkartıp gündeme taşıyor. Storytel üzerinden dinlenebilen yayın, eğlenceli bir Podcast alternatifi olarak listeye giriyor. 

Barış Özcan ile 111 Hz 

Adına ve içeriklerine, kendi ismini taşıyan YouTube kanalı üzerinden aşina olduğumuz Barış Özcan, bu sefer mikrofonun karşısında, sanat, tasarım, teknoloji, müzik alanlarında söyleyeceklerini kaydediyor. İşitsel bir deneyim olarak tanımladığı Podcast’iyle dinleyicilerine bir yandan hikaye anlatıcılığı yaparken, bir yandan da günlük hayatın akışında satır arasına takılan bilgilerle onları aydınlatıyor. 

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir