Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Saatolog Editörlerinin Şubat Ayı Etkinlik Takvimi

15 Şubat 2022
Saatolog Editörlerinin Şubat Ayı Etkinlik Takvimi

Şubat ayının sonu, baharın gelişini müjdeleyen günlere ev sahipliği yapar. Ayın sonuna doğru birer hafta arayla düşen cemreler; havaların ısınmasını, toprağın yeniden yeşerip doğanın canlanmasını simgeler. Halk arasında 19-20 Şubat gibi ilk olarak havaya düştüğü inanılan cemreyle birlikte doğa uyanır. Yalnız doğa mı? Doğayla birlikte bizler de bahara açarız gözlerimizi. Peki, baharın yaklaştığı şu günlerde takvimimize hangi etkinlikleri eklemeliyiz?

Konser: Uraz Kıvaner – Chet Baker Project

Baharın gelişini caz esintilerinin hakim olduğu bir akşamla karşılamak istiyorsanız caz sahnesinin başarılı piyanistlerinden Uraz Kıvaner’in caz tarihinin en büyük trompetçilerinden Chet Baker’ın söylediği en popüler eserlerinin yeniden düzenlenmesiyle oluşturduğu Chet Baker Project yeniden touché’de! Konser 17 Şubat akşamı Zorlu PSM’de.

Saatolog Editörlerinin Şubat Ayı Etkinlik Takvimi
Saatolog Editörlerinin Şubat Ayı Etkinlik Takvimi

Şubat ayının zamanı ise Jacques Philippe kadranlarında…

İsveç saatçiliğinin tüm ustalığını ve zarafetini bünyesinde barındıran Jacques Philippe saatlerinden JPQLS083328 referans numaralı model, caz esintili bu akşama zarif bir eşlikçi olabilir. Kadınlar için tasarlanmış model, zarafetiyle dikkatlerini üzerine çekiyor. Pembe altın renginin çelikle uyum yakaladığı saatin bezelinde ve kadranında kullanılan Swarovski taşlar tıpkı bir sevgilinin gözleri gibi ışıltıyla parlıyor. Kadrandaki çizgisel desenler ve takvim detayı ise saatin dinamizmini artıyor.

Caz esintilerinin hâkim olduğu bu gece için bir de siyah ve pembe altının bir arada harmanlandığı bir erkek saati seçiyoruz. JPQGS143411 referans numaralı saat, spor tasarımıyla öne çıkıyor. Siyah kadranıyla uyumlu siyah silikon kayışı sportif havasını artırırken pembe altın kasası ve kadrandaki pembe altın dokunuşları da saatin zarafetine yalın ve özgün bir dokunuş katıyor.

Tiyatro: “Amadeus”, Işıl Kasapoğlu

Peter Shaffer’ın kaleme aldığı, dünya müzik tarihinin unutulmaz bestecileri Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin hikâyesi Işıl Kasapoğlu yönetmenliğinde yıllardır kapalı gişe oynuyor. Başrollerini Selçuk Yöntem (Antonio Salieri), Okan Bayülgen (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Özlem Öçalmaz’ın (Costanze) paylaştığı, sahne önünde 35, sahne arkasında 20 kişiden oluşan toplam 55 kişilik dev ekibiyle sezonun en çok ses getiren prodüksiyonlarından birisi olan “Amadeus” 23 Şubat’tan itibaren Zorlu PSM’de seyircisiyle buluşuyor.

Saatolog Editörlerinin Şubat Ayı Etkinlik Takvimi
Saatolog Editörlerinin Şubat Ayı Etkinlik Takvimi

Atölye: Eataly Mutfak Atölyeleri

İtalyan mutfağını bir de pişirmeyi deneyerek keşfetmeye ne dersiniz? Ünlü İtalyan restoranı; ilham veren şeflerin ve üreticilerin arkasındaki hikayeleri keşfetmenizi sağlayacak bir dizi mutfak atölyesini mutfak severlerle buluşturuyor. 16 Şubat’tan 31 Mart’a kadar yayılan programın içerisinde Saatolog editörlerinin gözüne ilk çarpan atölyelerden biriyse “Kadehten Mutfağa” atölyesi oluyor. Etkinlikte şarabı alıştığımız kullanımı dışında kadehten mutfağa geçiş aşamasında deneyimlememiz için kapı açıyor.

Saatolog Editörlerinin Şubat Ayı Etkinlik Takvimi
Pasta