Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Rahatlığın Lüks Çizgisi

21 Mart 2022
Rahatlığın Lüks Çizgisi

Filmlere bile konu olmayı başarabilmiş bir çift stiletto hayal edin. Senaristin aklından ne geçiyordu ki bir filmdeki nişan yüzüğü sahnesinin yerini bir çift Manolo Blahnik stiletto alabildi?

Erkek ayakkabısı tasarlamaya karar verdikten sonra bu kararının hayal gücünü sınırladığını fark eden, markasının adıyla müsemma Manolo Blahnik, her kadının hayalini mi gerçekleştirmeye çalıştı mı, bilinmez ama her kadına yakışacağı kesin olan bu stilettoları tasarladığı andan itibaren modaya derin ve dikey bir bakış açısı kazandırdığı kesin.

Şık tasarımlarıyla dikkat çeken markanın sahibi Blahnik ve şirketin CEO’su, Manolo’nun yeğeni Kristina Blahnik’in gizli ve ortak zevkleri ise bir çift Birkenstock! Uzun süredir hayranlıkla takip ettikleri markayla iş birliği için bir çağrı alan Blahnik’ler hiç düşünmeden bu işin içinde olmaktan onur duyacaklarını söyleyerek çalışmalarına başladı.

Rahatlığın Lüks Çizgisi
Rahatlığın Lüks Çizgisi

Rahatlığın sembolü Birkenstock ile zarafetin simgesi Blahnik’in modanın iki uç noktasını temsil ettikleri düşünülse de aslında onları aynı potada eriten şey; ürünlerindeki ince işçilik ve kalite tutkusu.

Bu ortak özellikten ilham alan iş birliği ile markalar; Birkenstock’un Arizona ve Boston modelleri için kristal süslemeler ve kadife kaplamalarla hazırlanan yeni koleksiyonunu 24 Mart’ta görücüye çıkarmaya hazırlanıyor.

Rahatlığın Lüks Çizgisi
Rahatlığın Lüks Çizgisi

Sınırlı sayıda üretilen koleksiyona hem Manolo Blahnik hem de Birkenstock’un web sitelerinden ulaşmak mümkün olacak. İş birliğine özel olarak yeni parçaların da geleceği, ancak bu parçaların Haziran 2022’de açıklanacağı da gelen bilgiler arasında.