Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Prada’nın Kara Kutusu Açılıyor!

27 Ekim 2022
Prada’nın Kara Kutusu Açılıyor!

Yönetmen Nicolas Winding Refn’in Prada Kadın İlkbahar / Yaz 2023 defilesi için yönettiği kısa film Prada Touch of Crude, uluslararası klasik film festivallerinin en önemlilerinden Lyon Lumière Festivali’ndeki prömiyeriyle görücüye çıktı.

Touch of Crude, Prada’yı her zaman büyüleyen bir tema olan kadınların hayatlarını ve modern dünyada kadının duruşunu araştırıyor. Filmde, yeni bir eve taşındığında, her biri farklı bir kadının bakış açısıyla görülen ve birden çok evrenin kilidini açan gizemli bir Kara Kutu’nun keşfine tanıklık ediyoruz.

Eylül ayında Milano Moda Haftası’nda tanıtılan ve Miuccia Prada ve Raf Simons tarafından hazırlanan Prada İlkbahar/Yaz 2023 kadın koleksiyonu; masum, ham ve filtresiz etiketleriyle tanıtılmış, beklenmedik ikilikleri gözlemlediğin beyan etmiş ve Touch of Crude filminin ilk ipuçlarını vermişti.

Koleksiyonun etrafında dönen deneyimi kendi bakış açısıyla tasarlayan Nicolas Winding Refn yönetmenliğindeki filmin 2023’ün başında tüm dünyada vizyona girmesi bekleniyor. Milano Moda Haftası’ndaki defileden sonra markanın kreatif direktörleri ve yönetmen arasındaki sohbet, filmin haletiruhiyesini yansıtıyor.