Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Pistlerde Hayat Başlıyor

6 Aralık 2021
Pistlerde Hayat Başlıyor

Uzun bir aradan sonra kar beyazıyla buluşmak isteyenler için 2022’nin en ayrıcalıklı kayak otelleri…

The Experimental Chalet, Verbier

The Experimental Chalet, Verbier’nin yeni adreslerinden. Parisli “celebrity” şef Gregory Marchand’ın imzasını taşıyan çiftlikten sofraya akımının etkisindeki mutfağı ve retro tarzda dekore edilen Mont Blanc manzaralı 39 oda ve süitiyle bu özel chalet’nin hedef kitlesi, kayak sever gençler. Alpler’e dinamik bir tarz getiren otel, yeni deneyimler arayanların tercihi olacak.

Pistlerde Hayat Başlıyor
The Experimental Chalet

The Hide Hotel Flims, Glarus Alps

İsviçre’nin UNESCO korumasındaki Glarus Alpleri’nde yeni açılan The Hide Hotel Flims, genç tarzıyla kayak dünyasına renk getirdi. Otelin 235 kilometrelik pistlerinde bembeyaz saatler sizi beklerken, iç dekorasyonda öne çıkan sıcacık renkler modern bir atmosferde dinlenmenizi sağlayacak. The Hide Hotel Flims’te tüm odalar en üst katta yer alıyor ve eşsiz dağ manzaralarını ayağınıza getiriyor.

Pistlerde Hayat Başlıyor
The Hide Hotel Flims

Sheldon Chalet, Alaska

Farklı bir kış tatili için Alaska’ya uzanmaya ne dersiniz? Kuzey Amerika’nın en yüksek noktası olan Denali’nin zirvesinde yer alan Sheldon Chalet, bir otel değil, muazzam bir ayrıcalığa ulaşma fırsatı. Denali Ulusal Parkı’nda 6 bin feet yükseklikteki chalet, doğanın ekstrem noktalarından birinde, buzullarla kaplı Sheldon doruğunda muhteşem bir lüks ve fine dining deneyimi ile misafirlerini bekliyor.

Pistlerde Hayat Başlıyor
Sheldon Chalet

The Lodge, Verbier

Geçtiğimiz aylarda ilk ticari uzay uçuşlarından birini yapan İngiliz iş insanı Richard Branson, İsviçre’deki kayak oteliyle bir sezonu daha karşılamaya hazırlanıyor. Ülkenin kayak mabedi Verbier’de sadece dokuz yatak odasından oluşan The Lodge, Alplerin özel adreslerinden. Michelin yıldızlı şefler tarafından eğitilen mutfak ekibi, kapalı yüzme havuzu, açık ve kapalı jakuzileri ve her detay düşünülerek dekore edilen süitleriyle The Lodge, arkadaş grubunuzla kiralayabileceğiniz bir chalet.

Pistlerde Hayat Başlıyor
The Lodge

Valsana, Arosa

İsviçre’de birkaç yıl önce hizmete giren Valsana, kayak otelleri arasında yeni moda retro şıklığın adresi. 40 yatak odası ve her biri iki yatak odalı 9 daireden oluşan otel, ahşap, cam ve taş malzemenin doğallığından yaratıldı. Buzdan elde ettiği enerjiyi kullanarak doğaya saygısını sunan Valsana, sağlıklı menüleriyle öne çıkan Twist restoranı ve 800 metrekareye yayılan spa’sı ile bu kış da sıcak bir konaklama arayanları mutlu edecek.

Pistlerde Hayat Başlıyor
Valsana

Terminal Neige Totem, Flaine

Modern şehirli tarzı, Aztek motifleri ve vintage mobilyalar hemen Terminal Neige-Totem’i akla getiriyor. Fransa’da uzun yıllar önce bir aile işletmesi olarak kurulan Flaine kasabasında yer alan bu modern kayak resort’u sanat eserleriyle öne çıkıyor. 96 odanın her birinin duvarında beyaz zemin üzerine siyah grafik çizimlerden oluşan bir sanat çalışması göze çarpıyor. En güzel Mont Blanc manzaralarına sahip olduğu söylenen Flaine’deki bu butik otele şans verin.

Pistlerde Hayat Başlıyor
Terminal Neige Totem

North Pole Igloos, Svalbard

Yeni bir heyecan arayanlara North Pole Igloos’a göz atmalarını tavsiye ederiz. Hem beyaz mevsimin tadını çıkartabileceğiniz hem de Kuzey Işıkları’nı izleyebileceğiniz bu ilginç kamp, sadece 10 mobil cam igloo’dan oluşuyor. Ekstrem kutup koşullarında sayısız testten geçen cam igloo’ların yerden tavana camla kaplı olması, misafirlere Kuzey Işıkları’nı seyrederek uykuya dalma fırsatı tanıyor.  

Pistlerde Hayat Başlıyor
North Pole Igloos

L’apogee Courchevel, Fransa

Karla kaplı dağların sıcaklığının hissedildiği klasik adreslerden vazgeçmek istemeyenler için L’apogee Courchevel’den daha iyi bir seçenek olabilir mi bilemiyoruz… Fransa’nın dünyaca ünlü kayak mabedi Courchevel’in yıldızı olarak tanınan otelde 53 oda/süit ve beş yatak odalı chalet ve penthouse’lar yer alıyor. Courchevel 1850’nin muhteşem manzaralarını sunan “saray” niteliğindeki otelin eşsiz pistleri özellikle deneyimli kayakçılar tarafından tercih ediliyor.  

Pistlerde Hayat Başlıyor
L’apogee Courchevel

El Lodge, İspanya

Güneşli İspanya’ya kayağa gitme fikri ilk anda size şaşırtıcı gelebilir; ancak Sierra Nevada’da muhteşem kayak otellerinin sizi beklediğini söyleyelim. El Lodge, bunlardan biri. Bu şık butik otel, 1970’lerde İspanya Kralı Juan Carlos için inşa edilmişti; ancak kısa süre sonra otele dönüştürüldü. Yıllar içerisinde Gary Cooper, Audrey Hepburn, Brigitte Bardot gibi Hollywood yıldızlarını ağırlayan otel, kapsamlı renovasyondan geçti. Sadece 20 oda ve süitten oluşan El Lodge, değişiklik arayışında olanlara önerilir.

Pistlerde Hayat Başlıyor
El Lodge

Les Fermes de Marie, Megeve

Les Fermes de Marie, kayak cenneti Megeve’in seçkin otellerinden. Klasik bir dağ evini andıran sıcak ve samimi dekorasyonuyla öne çıkan otel, 70 oda ve süitten oluşuyor. Çocuklu aileler tarafından sıklıkla tercih edilen Les Fermes de Marie, gelenek ve zarafetin Fransız Alpleri’ndeki adresi. Rustik şık olarak tanımlayabileceğimiz otelin bulunduğu Megeve ise Fransız Alpleri’nin en güzel kasabalarından.

Pistlerde Hayat Başlıyor
Les Fermes de Marie