Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Ömürlük Paris

13 Mayıs 2022
Ömürlük Paris

“Fast fashion” bazılarımıza yirmi dört saatin bile yetmediği günümüzün yaşam döngüsünün bir sonucu mu yoksa tam tersi; moda hızla ilerlerken biz mi ona yetişmek için çabalıyoruz? Ya da işe başka bir açıdan bakarsak Fast Fashion ile birlikte güzel – çirkin algımız nasıl değişiyor? Çirkin Sneaker’lar ne noktada güzel olarak niteleniyor?

Bu ve benzeri sorulara cevap bulma konusunda deyim yerindeyse tekel haline gelmiş Balenciaga, bundan birkaç sezon önce Triple S modeliyle, sokak stilindeki sneaker oyununa yeni bir boyut kattı. Artık çirkin sneaker’lar güzeldi. Daha doğrusu çirkinlik algısı güzelliğe evriliyordu.

Ömürlük Paris
Ömürlük Paris

Aradan geçen sezonlarda da benzer tasarımlarla karşımıza çıkan marka, bu sefer yılların “eskitemediği” modelini yeni sezonda tüketiciyle buluştururken şunu ekliyor; ömür boyunca giymeye değer bir sneaker!

Fotoğrafçı Leopold Duchemin tarafından fotoğraflanan yıpranmış ve kirli Paris Sneaker’lar yeni sezonda yeni renkleriyle satışa sunulsa da Balenciaga 100 çift yıpranmış Paris modelini de ayrıca satışa sunuyor. 1850 dolardan satışa çıkan ayakkabılar şimdiden alıcılarını bulmaya başladı bile. Ancak ben eskitilmiş giymek yerine kendim giyer eskitirim derseniz de kutusundan yeni çıkartılmış bir çift Paris’e 495 dolardan başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Ömürlük Paris
Ömürlük Paris