Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Omega Olimpiyat Meşalesini Yakıyor: Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition

17 Mart 2021
Omega Olimpiyat Meşalesini Yakıyor:  Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition

Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition, Omega’nın zaman tutma tarihindeki prestijli yerine bir selam duruşu; 2022 Pekin Kış Olimpiyatları, Omega’nın katıldığı 30. Olimpiyat etkinliği olacak. 

Omega, 1932’den bu yana Olimpiyat Oyunları’nın resmi zaman tutucusu. Yani o zamandan bu yana, Olimpiyat Oyunları’nın heyecanlı dakikaları Omega saatlerin kadranından takip edilir oldu. 1936’da Garmisch-Partenkirchen Kış Olimpiyatları’nda Omega, kayak yarışlarında yeni bir metotla zamanı tuttu. Başlangıç ve bitiş noktalarında ayrı birer kronografla ölçüm yapıldı. İlerleyen yıllarda, Omega’nın ölçüm teknikleri gelişerek devam etti ve Olimpiyatlar’a eşlik etti. 1948’de elektronik mekanizmaların devreye girmesiyle en büyük teknolojik adımlardan biri atılmış oldu. Aynı sene piyasaya sürülen iki ikonik saatle birlikte Seamaster serisi doğdu. Marka, 1967’de dünyanın ilk yüzme Touchpad saatini, Pan-American oyunları vesilesiyle saat dünyasına sundu. Omega, zamanla Olimpiyat Oyunları’nın heyecanına getirdiği teknik gelişmelerle eşlik etti. Bugün de geleneğini bozmadan devam ettiren Omega, 2022 Pekin Kış Olimpiyatları için özel bir seri sunuyor: Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition.

2022 Pekin Kış Olimpiyatları’nın başlamasına henüz bir yıl varken Omega Olimpiyat meşalesini şimdiden yakarak olimpiyat ruhunu canlandırdı. Bir sene sonra, Olimpiyat Oyunları’nın ev sahipliğini Pekin yaparken zamanı ölçen isim yine değişmeyerek bir Omega kronograf olacak. Omega bu özel etkinlik için, hem kadran da hem de arka kapakta etkinliğe dikkat çekici övgüleri olan, çelikten bir Diver 300M tasarlamış.

Omega kadran rengini seçmenin pek zor olmadığını söylüyor, haliyle bizim de tahmin etmemiz pek güç değil: Kış Olimpiyatları’na uygun olarak mavi bir kadran tasarlanmış. Sıfır derecenin altında oynanacak yarışlar için mavinin en soğuk tonu seçilmiş. Güneş ışınlı mavi renkteki seramik kadran, lazerle işlenmiş dalgalı bir görünüme sahip. Rodyum kaplama zaman göstergeleri ve Super-LumiNova ile doldurulmuş akrep-yelkovana sahip. Ayrıca, kadrandaki numaraların rengi de meşhur olimpiyat halkalarının rengini anımsatacak şekilde tasarlanmış: Kırmızı, yeşil, sarı ve mavi.

Kasa arkasında da yine Kış Olimpiyatları’nı anımsatacak özelliklerle donatılmış. Fırçalanmış ve parlatılmış kasa arkasına 2022 Pekin Kış Olimpiyatları amblemi işlenmiş. Omega patentli NAIAD LOCK sistemi tüm tasarımı kusursuz kılmış. Saatin bezeli ise titanyum grade 5’ten yapılmış.

Kasa arkasına OMEGA- Co-Axial Master Chronometer Caliber 8800 yerleştirilmiş. Saatin çelik kasası 42 mm. 55 saatlik güç rezervi olan Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition 30 bara kadar su geçirmiyor. Saatin sunumunda da Kış Olimpiyatları’nın etkisi hâkim; bu özel saat kar kadar beyaz bir kutuda sunuluyor. 2022 Pekin Kış Olimpiyatları temalı Omega, bir koleksiyon parçası değerinde. Saat, Nisan 2021’den itibaren satışa sunuluyor olacak.