Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Modern Minimalist

18 Mart 2021
Modern Minimalist

Rahatlık, sadelik ve işlevsellik üçlemesinde hiçbir tasarım hareketinin boy ölçüşemeyeceği İskandinav tasarımı, sunduklarının yanı sıra aynı zamanda doğal ve dengeli bir dekorasyonu da her zaman beraberinde getiriyor. Minimal olmanın modernlikten uzak olmadığını bize anlatan İskandinav tasarım anlayışı, 1950’lerden günümüze dek hala sadeliği ve yalınlığı benimseyen tasarımcıların gözdesi.

Kendisiyle özdeşleşen yalın tasarımların sahibi İsveçli tasarımcı Louise Liljencrantz, yatkın olduğu İskandinav tarzındaki yeni koleksiyonunu KFK Cabinet-Makers ile birlikte kurduğu Veermakers markası çatısı altında piyasaya sunuyor.

Modern Minimalist
Modern Minimalist

Zamansız bir koleksiyon hazırlamanın ilk hedefleri olduğunu söyleyen marka, işçiliğin ön plana çıktığı, seri üretimden uzak bir duruş sergilediklerini ve kıvrımlı hatlarla geometrik şekillerin birbirini dengelediği bir koleksiyon oluşturabilmek için çok çalıştıklarını söylüyor. Form ve fonksiyon denklemini de göz önünde bulundurduğumuzda estetik kaygıları ve kullanım alanını maksimize eden tasarımlar, minimalizmden ödün vermeden kullanışlı olmanın ne demek olduğunu bir kez daha anlatıyor.

Akışkan ama sakin, yeni ama yılların ruhunu taşıyan koleksiyon, markanın web sitesinde alıcılarını bekliyor.

Modern Minimalist
Modern Minimalist