Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Miu Miu Geçmişi Geleceğe Bağlıyor

16 Eylül 2022
Miu Miu Geçmişi Geleceğe Bağlıyor

Sürdürülebilirliğin günümüz dünyasının en gözde hareketi haline gelmesi nasıl ki bir tesadüf değilse markaların da bu “ideolojinin” peşinden gitmesi tesadüf değil. Moda sektörü, daha yeşil bir gezegen için üzerine düşeni yaparken, ticari kaygıları bir kenara bırakıp ekolojik değerlere odaklanan gelişmelerin hızı kesilmiyor.

Sürdürülebilirlik ekseninde yeni atılımlar yapmayı amaçlayan İtalyan modaevi Miu Miu yeni kreasyonu Upcycled Fall/Winter 2022-23 ile bu yılın konuşulanları arasına girmeyi başardı. Her biri dünya çapındaki vintage pazarlardan özenle tedarik edilmiş 50 adet maskülen kalıplı deri ceket; yeni hayatlarına feminen bakış açısıyla devam edebilmek için Miu Miu tarafından elle işlendi.

Miu Miu’nun yeni koleksiyonunda; uzun süredir ağırlıklı olarak erkek alt kültürü ve asi gençlikle ilişkilendirilen deri ceketlerin ikonik siluetleri, kontrast oluşturan malzemelerle kadınsı, yirmilerden ilham alan yakalarla süslendi.

Stilize çiçeklerin, değerli kristallerin, piton baskılı deri ve saten kurdele süslemelerin baskın olduğu koleksiyonun kampanyasına oyuncu ve model Esther McCregor, Even Anderson ve Mame Bienta Sane eşlik ediyor.

Miu Miu Geçmişi Geleceğe Bağlıyor
Miu Miu Geçmişi Geleceğe Bağlıyor