Miras Niteliğinde Bir İş Birliği

Geçmiş ve gelecek arasında bağ kurmak, güncel trendleri nostaljik detaylarla beslemek ve bunu yaparken sıkıcı olmadan öne çıkabilmek… Moda sektörü düzleminde gerçekleşen pek çok iş birliği, bugün bu kaideleri göz önünde bulundurarak yoluna devam ediyor. Kimisi tahmin ettiğimizden daha başarılı oluyor, kimisi odaklandığı zaman dilimine hapis kalıyor… Hal böyle olunca bir adım öne çıkan beraberlikler, iki uç nokta arasında müthiş dengeyi tutturan projeler oluyor.

Yukarıdaki birkaç cümlenin sağlamasını yapan bir iş birliği, hayata gözlerini yumduktan sonra Paris Moda Haftası’nda vefat etmeden önce hazırladığı son koleksiyonuyla anılan Virgil Abloh’un perspektifinden geçerek karşımıza çıkıyor: Off-White x Church’s.

Artizan ayakkabı konusunda yıllar önce rüştünü ispat eden ve İngiliz sokak stilinin en güçlü isimlerinden biri olarak yerini baki kılan Church’s’ün yine kendi gibi ikonik hale gelen “Burwood” Oxford modeli, eser miktarda Off-White ilhamıyla yeniden tasarlanıyor. Abloh tarafından sanat eseri olarak nitelenen Burwood modeli, bu referansla üzerine “Special Events” yazılarak tasarlanıyor. Off-White’ın alametifarikası tırnak işareti ve tırnağın içerisindeki ifade, Church’s üzerinde arzı endam ediyor. Markanın sneaker tasarımlarında görmeye alıştığımız bağcık tasarımı da kendi yerini buluyor.

Virgil Abloh’un yaptığı en son iş birlikleri arasında yer alan bu yeni ikonik tasarım, iki markanın web sitesi üzerinden temin edilebiliyor. Moda sektörünü yatırım aracına çevirmek isteyenlere duyurulur…

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir