Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Mickey ve McCartney

14 Nisan 2022
Mickey ve McCartney

Her iki markanın da öne çıkarmak istedikleri özelliklerini bir araya getirdikleri iş birliklerine oldukça aşinayız. Moda markalarının birbirleriyle olan yol arkadaşlıkları bir kenara, “cross-marketing” gayesiyle farklı uçları bir araya getiren sürprizlere de şaşırmayı bıraktık desek, yeridir. Ancak aşağıdaki satırlarda yer alan ortaklık, bir önceki cümlenin anti tezi niteliğinde. Zira, moda sektöründe görmeye oldukça alışık olduğumuz figürler arasında yer alan Disney karakterleri İngiliz tasarımcı Stella McCartney’nin perspektifinden süzülerek 1940 yapımı Fantasia filmi için bir koleksiyona konu oluyorlar.

Mickey Ve Mccartney
Mickey Ve Mccartney

Unisex olarak piyasaya sürülen kapsül koleksiyon, modayı eğlenceli Disney karakterleriyle harmanlayarak Walt Disney Animation Studios’un masalsı dünyasını yeni bir nesle tanıtmak için yola çıkıyor. Koleksiyon, 1940’larda Nona Source firmasının sınırlı sayıdaki eski stok ipekleri üzerine basılmış nadir Disney posterleri de dahil olmak üzere 78 çevre dostu malzemeden oluşuyor.

Mickey Ve Mccartney
Mickey Ve Mccartney

Ayrıca koleksiyonda yamalı vintage tişörtler, Disney grafiklerine sahip organik pamuk saçaklı kaftanlar ve yeni Stella logosu ve Mickey ile bezeli gömlekler, boyfriend jean’ler ve kapüşonlu ceket üzerinde vintage yıkamalı organik pamuklu denimler yer alıyor.

Mickey Ve Mccartney
Mickey Ve Mccartney

Koleksiyonda vegan deriden yapılan çanta ve aksesuarların yanı sıra markanın imzası olan Elyse platform ayakkabılarda da Fantasia baskıları yer alıyor. İlkbahar/Yaz 2022 için hazırlanan koleksiyonu, 2022 sonbaharında ise Stella McCartney Kids için üretilecek bir kapsül koleksiyon takip edecek.