Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Maldivler’de 14 Şubat

14 Şubat 2022
Maldivler’de 14 Şubat

Romantik bir Sevgililer Günü kutlaması için Maldivler’den daha özel bir yer olamaz… Hâlâ yüksek sezonun yaşandığı takımadalar İstanbul’dan direkt uçuşla sekiz saat mesafede sizi bekliyor. Rahatlıkla son dakika program yapabileceğiniz bu sımsıcak destinasyonda sizin için seçtiğimiz en yeni beş resort’a göz atın.

sebnemdenktas.com

Soneva Jani Chapter 2

Sadece Maldivler’in değil, dünyanın en lüks otellerinden biri olan Soneva, geçtiğimiz yıl hizmete sunduğu Soneva Jani Chapter Two ile Hint Okyanusu’nda yeni bir sayfa açtı. Sadece 27 villadan oluşan bu muhteşem resort “unlimited”, yani sınırsız servis anlayışıyla ağırlıyor misafirlerini… Adada hiçbir şey için ekstra ücret ödemiyorsunuz; dilediğinizi yiyip içebilir, spa’daki tüm masaj ve terapilerden gecelik konaklama ücretine dahil olarak yararlanabilirsiniz. Turkuvaz rengi okyanusa karşı beyaz ağırlıklı bir dekorasyonun tercih edildiği Soneva Jani Chapter Two’da maksimum romantizm için havuzlu ve kaydıraklı villalardan birini seçin ve tabii mutlaka sunset villa olmasına özen gösterin.

Maldivler’de 14 Şubat

Patina Maldives

Takımadaları alışılmışın dışında bir mimariyle tanıştıran ve saz damlı villa devrini kapatan Patina Maldives’in urban-cool olarak adlandırılan retro esintili çağdaş tasarım anlayışı genç neslin radarında. Geçtiğimiz yıl turizme açılan Fari Adası’nın el değmemiş doğasından fazlasıyla yararlanabileceğiniz resort’un en büyük artılarından biri, başkent Male’den yarım saatlik tekne yolculuğuyla kolayca ulaşılabilir olması. Hepsi havuzlu 90 villa ve 20 stüdyodan oluşan otel, “biophillic design”, yani doğa sevgisinin ön planda tutulduğu bir tasarım anlayışının temsilcisi. Resort’un inşasında iç ve dış alanların birbirine geçerek adanın doğal güzelliklerinin her noktada yaşanması hedeflenmiş.

Maldivler’de 14 Şubat

Gili Lankanfushi

Kuzey Male atolündeki küçük mercanadalardan biri olan Lankanfushi’nin muhteşem doğal güzelliklerini perdelemeyecek şekilde doğal malzemelerden inşa edilen Gili Lankanfushi’de lüks ve şaşaa geri planda bırakılmış. Kapsamlı bir renovasyondan geçen ve bu süreçte doğa korumacılığı konusunda oldukça hassas davranan resort, kendi bahçesinde yetişen organik ürünleri mutfağına taşırken artan yemeklerin yüzde 90’ını çok kısa sürede gübreye dönüştürerek tasarruf sağlıyor. Çevre duyarlılığınız yüksekse Maldivler tatili için tercih edeceğiniz ilk resort, sadece 45 su üstü villasından oluşan Gili Lankanfushi olmalı.

Maldivler’de 14 Şubat

JW Marriott Maldives Resort & Spa

Geçtiğimiz yıl misafir ağırlamaya başlayan JW Marriott, Maldivler’in kuzeyindeki Shaviyani mercanadasının bir parçası olan hilal şeklindeki Vagaru Adası’nda yer alıyor. Hepsi özel havuzlara ve güneşlenme teraslarına sahip 60 plaj ve su üstü villa, yerden tavana pencereleri ve krem ​​ila mavi tonlarındaki doğal elyaftan mobilyalarıyla dikkat çekiyor. Aralarından seçim yapılan beş ayrı restoranda teppanyakiden odun ateşinde pizzaya kadar her damağa uygun lezzetler bulmak mümkün. Ağaç bir evde konuşlanan Kaashi’de ise eski bir Nobu şefi, anneanne tariflerinden ilham alan otantik Tay yemekleri sunuyor.

Maldivler’de 14 Şubat

COMO Maalifushi

Devasa palmiye ağacı ormanları, geniş kumsalları ve doğal resifleri ile bugünlerde eşine az rastlanır o keşfedilmemişlik hissini yaşatan Maalifushi Adası’nın Thaa atolündeki yeni COMO oteli, dünyaca ünlü modellerin ve moda tasarımcılarının bu yılki gözdesi. Sadece 66 villadan oluşan resort’taki dingin atmosfer, kalabalıklardan uzaklaştığınızı hissedebileceğiniz bir ortamda ağırlıyor sizi… COMO Maalifushi’de Sevgililer Günü için en uygun seçim, Romantic Overwater Villas olacaktır. Bembeyaz mobilyalarla dekore edilen bu rustik-şık villalarda eşsiz Maldiv günbatımınlarına kadeh kaldırabilirsiniz.  

Maldivler’de 14 Şubat