Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

LVMH Saat Haftası’nın Öne Çıkan Saatleri

19 Ocak 2023
LVMH Saat Haftası’nın Öne Çıkan Saatleri

LVMH Saat Haftası’ndaa öne çıkan saatleri bir araya getirdik.

Yüksek saatçilik dünyasının yeni yılı, LVMH Saat Haftası ile resmen başlamış oldu. 10-12 Ocak arasında Singapur’da düzenlenen saat fuarında, LVMH grup markaları Bulgari, Hublot, TAG Heuer ve Zenith yeni koleksiyonlarını tanıttı. Bulgari sofistike ve mücevherci DNA’larından gelen yaratıcı tasarımlarıyla öne çıkarken Hublot ise her zamanki gibi yenilikçiydi. Carrera serisinde 60. yılını kutlayan TAG Heuer, Singapur’a yarış ruhuyla geldi. Zenith ise her zamanki gibi kronograf mekanizmalarındaki ustalığını gözler önüne serdi.

Bulgari

“Zaman bir mücevherdir” diyen Bulgari, bu seneki LVMH Saat Haftası’nı mücevher saatlerine adayarak Serpenti, Divas’ Dream ve Allegra koleksiyonlarından yeni tasarımlarını tanıttı. Serpenti Tubogas Infinity ile mücevher saatçiliğindeki geleneklerine odaklanırken Diva koleksiyonundaki yeni modellerle ise safir, elmas ve yakut gibi değerli taşlar kullanılmıştı.

Lvmh Saat Haftası’nın Öne Çıkan Saatleri
Serpenti Tubogas Infinity

TAG Heuer

Geçtiğimiz sene duyurduğu TAG Heuer Monaco x Gulf modeli ile 2022 GPHG’de İkonik Saat ödülünü alan TAG Heuer, LVMH Saat Haftası’nda da motor yarışlarıyla olan bağıyla öne çıktı. Markanın Saat Haftası kapsamında sunduğu saatler arasından Monza Flyback Chronometer ve Carrera 60th Anniversary Edition modelleri haftanın öne çıkanları oldu. DLC kaplamalı çelik kasası ve kırmızı-mavi renklerinde tasarlanmış kadranıyla çarpıcı bir saat olan Monza Flyback Chronometer, yarış sırasında pilotlara kolaylık sağlayacak üç özellikle tanıtıldı: Kronograf, takimetre ölçeği ve kalp atış hızını gösteren bir monitör.

Lvmh Saat Haftası’nın Öne Çıkan Saatleri
Lvmh Saat Haftası’nın Öne Çıkan Saatleri

39 mm çapındaki çelik kasası ve yine çelik bezeliyle Carrera 60th Anniversary Edition ise Monza’ya göre çok daha sade bir tasarımla çıktı karşımıza. 1960’lı yılların sonlarından kalma bir Carrera modelinden esinlenilen gri renkteki kadrana, üç siyah alt kadran eşlik ediyor. Kadranda kullanılan kontrast renkler, yarış pilotları için okunurluğu artırıyor. 600 adetle limitli serinin kalbinde ise otomatik kalibre HEUER 02 yer alıyor.

Lvmh Saat Haftası’nın Öne Çıkan Saatleri
Lvmh Saat Haftası’nın Öne Çıkan Saatleri

Hublot

Hublot ise Classic Fusion Original ile “füzyon sanatı”nı sergilemeye devam etti. 1980’li yıllarda ürettiği ikonik serisini yeniden sahneye çıkararak üç farklı kasa çapında ve materyalde üretilen Classic Fusion Original serisini tanıttı. 33, 38 ve 42 mm çaplarındaki saatler altın, seramik ve çelik seçenekleriyle tasarlanmış. Üç model de kauçuk kayışlarla tasarlanmış. 33 mm çapındaki model quartz mekanizma ile çalışırken diğer iki model otomatik mekanizma HUB1110 ile donatılmış.

Lvmh Saat Haftası’nın Öne Çıkan Saatleri
Lvmh Saat Haftası’nın Öne Çıkan Saatleri

Zenith

Zenith ise haftaya damgasını, Defy Extreme Glacier ile vurdu. 45 mm çapındaki bu hacimli saat, iki eşapmanlı El Primero 9004 otomatik kronograf ile çalışıyor. Markaya göre bu, şimdiye kadarki en sağlam 1/100 saniyelik kronograf. Kronograf için 360.000 VpH hızında atan bir eşapman ile ikincil bir dişli takımı kullanılmış, zamanı tutmak içinse ayrıca başka bir mekanizma kullanılmış. İlhamını dağlardan alan bu gösterişli saatin kadran ve kasasında, yarı saydam bir kristal olan kalsedon kullanılmış. Kesip elle cilalan kalsedon, buzulları çağrıştıran bir görünüm yaratıyor. Gri renkteki ibreler ve göstergelerle tasarlanan kadran da saatin buzul dağlarını anımsatan yanını pekiştirmiş.

Lvmh Saat Haftası’nın Öne Çıkan Saatleri