Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Lüks Ligi Yön Değiştiriyor mu?

29 Mart 2022
Lüks Ligi Yön Değiştiriyor mu?

Rahatlığın yüksek modayı ele geçirmesi yeni bir durum değil. Güzellik kavramınının podyumda sorgulandığı noktayı geçeli de epey oldu. Özellikle pandemi sonrası dönemde form ve fonksiyon denkleminde, konfor algısının ipi göğüslemesiyle, tasarım kaideleri de değişime uğruyor. Haliyle rahat ve estetik açıdan herkese hitap etmeyen tasarımların, moda sektörüne ve hatta lükse yön verdiği noktada, Balenciaga ve Crocs arasındaki iş birliğinin yeni versiyonu, bizi şaşırtmıyor. Aksine, heyecanlandırıyor.

Lüks Ligi Yön Değiştiriyor Mu?
Lüks Ligi Yön Değiştiriyor Mu?

İkinci iş birlikleri için kolları sıvayan Balenciaga ve Crocs, yeni koleksiyonlarını yakın zamanda görücüye çıkardı. Balenciaga Crocs Pool adıyla lüks ligindeki yerini alan özel koleksiyon, özenli yuvarlak platform tabanı, açık burnu ve Balenciaga logosuyla her ne kadar marka severleri ikiye ayırsa da bu yazın modasına yön verecek plastik terlikler, şimdiden alışveriş listelerindeki yerini alıyor.

Lüks Ligi Yön Değiştiriyor Mu?
Lüks Ligi Yön Değiştiriyor Mu?

Siyah, yeşil, beyaz, sarı ve pembe renkleriyle hem kadınlara hem de erkeklere hitap etmek üzere tasarlanan koleksiyona balenciaga.com ve mağazalardan ulaşmak mümkün.