Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Luca Nichetto’dan Hermès Vitrini: Mitolojik Rönesans

11 Ağustos 2021
Luca Nichetto’dan Hermès Vitrini: Mitolojik Rönesans

Hermès, Milano Montenapoleone Caddesi’ndeki yenilenen mağazası için ilk “vitrines d’artistes”i yaratması için İtalyan tasarımcı Luca Nichetto ile işbirliği yaptı.

Hermès’in yenilenerek 950 m² büyüklüğe ulaşan mağazasında Paris esintileri, Milano mimarisinin benzersizliğiyle harmanlanıyor. 1987 yılından bu yana İtalya’da hizmet veren modaevinin hacimler, renkler ve malzemelerle yorumlanan yeni mekânı ziyaretçilere eklektik ve sanatsal bir atmosfer vadediyor.

Orijinal objeler, tablolar ve heykellerle süslenen mağazanın giriş katındaki kitaplık, İtalyan sanatçı Michele De Lucchi tarafından ahşaptan yapılmış Faubourg Saint-Honoré mağazasının bir minyatürüne ev sahipliği yaparken aynı katta Fransız sanatçı Nathalie Du Pasquier’nin Beta eşarbının orijinal bir modeli de sergileniyor.

Hermès’in Paris Faubourg Saint-Honoré mağazasının tasarımından ilham alan parlak Venedik tarzı terrazzo ve seramik karolarla dekore edilen mekân, tarihi Paris mağazası ile Milano’nun lüks alışveriş bölgesi olan Quadrilatero della moda arasında harika bir uyum yakalıyor.

Bu yeniden açılışı kutlamak için, İtalyan tasarımcı Luca Nichetto, Hermès 2021 temasını “Bir Odyssey” – “Mitolojik Rönesans” başlıklı bir yerleştirmeyle gerçeküstü bir tonda dört mitolojik hikâyeyi betimleyen özel bir vitrin yarattı. “The Labyrinth Palace / Labirent Saray”, “The Unknown Behind The Door / Kapının Arkasındaki Bilinmeyen”, “The New Theater / Yeni Tiyatro” ve “Infinity Journey / Sonsuzluk Yolcuğu” adlı vitrinler ilginç dekorları ve fantastik anlatımıyla dikkat çekiyor.

Ayrıca bu açılışa özel Faubourg Tropical desenli ipek fitilli eşarp, Constance çantası, kaykay ve longboard’dan oluşan sınırlı sayıda bir koleksiyon da satışa sunuldu.

Luca Nichetto’dan Hermès Vitrini: Mitolojik Rönesans
Fotoğraf: Max Rommel