Louis Vuitton Capucines, Yeniden Sanatçıların Kanvası Oluyor

Louis Vuitton Capucines, Yeniden Sanatçıların Kanvası Oluyor

Louis Vuitton’un zamansız Capucines çantası, Artycapucines’in 2023 edisyonu ile 5 çağdaş sanatçıyı bir araya getirdi ve Billie Zangewa, Ewa Juszkiewicz, Liza Lou, Tursic & Mille ve Ziping Wang, adını 1854 yılında Rue Neuve-des-Capucines’den alan “Capucines” çantaya çağdaş ve vizyoner bakış açılarını kattı. Çağdaş sanatçıların tasarımlarıyla birleşen Louis Vuitton işçiliği; sanatın modaya yön verdiği bir çalışma olarak modaevinin mirasını saygıyla selamlamaya devam ediyor.

Güney Afrikalı sanatçı Billie Zangewa, koleksiyona özel tasarımında kendi eserlerinde kullanmayı sevdiği manzara ve portreleri çanta üzerinde yeniden yaratmak için ham ipek kumaşa kusursuz biçimde kusurlu yamalar ekledi. Sanatçı, oğlu Mika’ya yer verdiği “The Swimming Lesson” isimli çalışmasını yüksek çözünürlüklü, optik illüzyon baskı tekniğiyle Artycapucines için yeniden tasarladı.


Polonyalı ressam Ewa Juszkiewicz, “Ginger Locks” isimli 2021 yılındaki eserini altın incilerle süsleyerek yüksek çözünürlüklü baskı tekniğiyle koleksiyona dahil etti.
Sanat eserlerinde boncukları kullanmasıyla tanınan Amerikalı sanatçı Liza Lou tasarımında, yumuşak Louis Vuitton derisi ile boncukları bütünleştirerek tasarımını heykelsi bir ikinci deriyle sarmalamayı tercih etti. Fransız-Sırp ikili Tursic & Mille, çantayı kendine özgü bir çiçek şeklinde yeniden tasarlayarak, 2021 yılındaki “Tenderness” isimli tabloları için bir çerçeve olarak kullandı. Bu versiyonda “çiçeğe” kömürleşmiş sedir ağacı sap ve kakma LV logosu eşlik etti. Çinli sanatçı Ziping Wang’ın tasarladığı patchwork ve kakmacılık teknikleriyle üretilen Capucines ise koleksiyonun şu ana kadarki en küçük çantası olma özelliğine sahip.

Louis Vuitton Capucines, Yeniden Sanatçıların Kanvası Oluyor


200 adetle sınırlı, özel olarak tasarlanmış kutularda sunulan 2023 Artycapucines Koleksiyonu’na online’dan ve belirli mağazalardan ulaşmak mümkün.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir