Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Kripto Harcama Zamanı

6 Nisan 2022
Kripto Harcama Zamanı

Kripto paranın alışverişlerde kullanılması yeni olmasa da markaların duruma adapte olması nispeten zaman alacak gibi gözüküyor. Öncü örneklerini son birkaç senedir gördüğümüz Kripto para ile alışveriş, ana akım moda markalarının da odağına oturuyor ve bu tüketim türü, bir alışkanlık halini alıyor.

2018 yılında Hublot, Big Bang koleksiyonu altında satışa sunduğu Meca-10 P2P modelini, sadece Kripto para ile satışa sunacağını duyurmuştu. NFT dünyasına adım atan markalar da bu alternatif evrendeki para birimi olarak Kripto para birimlerini tercih ediyor. Şimdilerde, Off-White’tan gelen bir hamle ile podyumun en güçlü isimleri, paralel bir evrene ihtiyaç duymadan para birimini değiştiriyor.

Kripto Harcama Zamanı
Kripto Harcama Zamanı

Virgil Abloh’un mirası Off-White, yaptığı açıklamayla alışverişlerinde kripto para kabul edeceğini duyurdu. Şimdilik Londra, Paris ve Milano mağazalarında geçerli olacak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Ripple (XRP), Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) harcamalarında dolandırıcılığın önüne geçmek üzere, üst düzey bir denetim yöntemi olan kripto cüzdanıyla uyumlu LUNU POS terminali devreye alınacak.

Kripto para ile yapılan alışverişlerdeki iade prosedürüne de açıklık getiren marka iade edilen tüm ürünler için geri ödemeleri mağazanın lokasyonuna bağlı olarak yerel para biriminde mağaza kredisi olarak verecek.

Kripto Harcama Zamanı
Kripto Harcama Zamanı

Off-White bu yeni hamlesiyle ilgili yaptığı açıklamada; Web 3.0 teknolojilerini de içeren bu hareketin müşteri memnuniyeti ve ihtiyacı kapsamında doğduğunu ve markanın büyüme stratejisi için atılan doğru bir adım olduğunu düşündüklerini de ekledi.