Kişisel Bakım Parametreleri Değişiyor

Pandemik krizle birlikte kişisel bakım ve wellness’ın altın çağını yaşadığını, önceki haberlerimizde de dile getirmiştik. Aynı çağ hız kesmeden devam ederken, hayatı eve sığdırmaya çalışan tüketim toplumunun almaya alışık olduğu kişisel bakım hizmetleri de yaşam alanımıza entegre olmaya başlıyor. Haliyle bu durum bakım ritüelinin önemini de artırıyor. 2020’nin pek çok sektörü kökünden değiştirdiği gibi, güzellik ve kişisel bakım normları da yenileniyor. 

Uyku düzenimizin bozulduğu, yeme alışkanlıklarımızın değiştiği, D vitamini alamadığımız bir yılın ardından kendimize bakmanın en çok ihtiyaç duyduğumuz şey olduğunu söyleyen Jo Barnard, kurucusu olduğu Morrama adındaki tasarım ofisiyle, kişisel bakım rutinini teknoloji ve tasarım nosyonu ile birleştirerek 2020 sonrası bakım günlüğünü tahayyül ediyor. Bakım salonlarına gidemeyen müşterilerin evde de istedikleri deneyimi yaşamaları fikrinden yola çıkan Barnard, Patch, Masque ve Masseur adında üç ayrı aparat tasarlıyor. Her bir aparat, farklı bir bakım kürü uygularken, bünyesindeki vitamin ve mineraller ile, ısı değişimlerini bir araya getirerek, etkileyici birer deneyim sunuyor. 

Morrama, 2021 yılında satışa sunmayı planladığı bu ekipmanlar ile, hali hazırda dönüşüm geçiren güzellik ve bakım sektörünün, teknolojiyi özümseyeceğini ve daha pratik olacağına inanıyor. İlerleyen günlerde post pandemik hayallerimizi tasarlarken, kişisel bakımımızı gözden geçirmek bize düşen görev oluyor. 

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir