Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Kayak Takımları Küçülürse

23 Aralık 2021
Kayak Takımları Küçülürse

Kış aylarının en gözde aktivitesi kayak, zorlu teçhizat tedariğini kolaylaştırmaya hazırlanıyor! Kayak ekipmanlarının büyüklüğü belki de bu sporun en dertli yanı diye düşünüyorsanız, bu fikirleri kafanızdan silecek pratik alternatifler huzurunuzda.
Zira, kendi ekipmanlarıyla bu sporun tadını çıkartmak isteyenler için Slovenya merkezli şirket Elan, Voyager isimli yeni bir katlanabilir kayak üretti.

Elan’ın bu yeni ödüllü katlanır kayakları, her bir kayağın ortasında gömülü olan dört çelik menteşe yardımıyla ikiye katlanıyor ve tekrar kilitlenmesi gerektiğinde bir mil üzerinde dönen karbon takviyeli plastik bir plaka üzerine oturtuluyor. Bu sert karbon plastik plaka daha sonra özel klipslerle yerine kilitleniyor.

Kayak Takımları Küçülürse
Kayak Takımları Küçülürse

2015 yılında Elan’ın Sloven ordusu için yaptığı kayakların genişletilmiş patentleri sayesinde hayata geçen Voyager; katlandığında 1 metre olan kayak takımlarına bir de taşıma çantası ekliyor.

Hal böyle olunca kar yağışının içimizi ısıttığı bu günlerde bize düşen görev, önce alışveriş sepetimizi, sonra seyahat destinasyonumuzu güncellemek oluyor…

Kayak Takımları Küçülürse
Kayak Takımları Küçülürse